صفحه اصلي
زمان ديجيتال
شنبه 5 مهر 1399  
اخبار
1399/2/17 چهارشنبه با هدف توامند سازی کتابداران دوره های مجازی مشاوره کتابدار از ۱۵ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود ثبت نام در نخستین دوره مجازی مشاوره کتابدار با محوریت «داستان های عامه پسند ایرانی» و «تجربه های خواندن» از ۱۵ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه میسر است.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نخستین دوره مجازی مشاوره کتابدار با محوریت «داستان های عامه پسند ایرانی» و «تجربه های خواندن» برگزار می شود. این دوره ها از طریق سامانه آموزش مجازی نهاد به نشانی amoozesh.iranpl.ir ارائه شده و کتابداران می توانند از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه با ورود به سامانه فراگیر آموزش و پروفایل آموزشی خود،‌ در دوره منتخب ثبت نام کنند.

دوره آموزش مجازی مشاوره کتابدار با موضوع «داستان های عامه پسند ایرانی» به طرح مباحث «ویژگی های فرمی رمان عامه پسند ایرانی»، «ویژگی های مضمونی رمان عامه پسند ایرانی» و «معرفی و نقد چند نمونه رمان عامه پسند ایرانی» با تدریس محمد بکایی، نویسنده، می پردازد. این دوره آموزشی سه ساعته، طی سه جلسه در روزهای ۲۷ اردیبهشت ماه،‌ سوم و دهم خردادماه برگزار خواهد شد.

دوره آموزش مجازی مشاوره کتابدار با موضوع «تجربه های خواندن» نیز با تدریس مریم برادران، محقق، نویسنده و مدرس دانشگاه به طرح مباحثی همچون «بیان تجربیات شخصی در مطالعه»، «بیان رویکردهای هنجاری به مطالعه و کارکردهای آن»، «خواندن به عنوان عمل ارتباطی»، «خواندن با لذت و اثراتش در تحقیقات» و «کتابخانه به مثابه زیست بوم و نقش کتابداران در آن» می پردازد. این دوره نیز طی سه جلسه در روزهای ۳۰ اردیبهشت ماه و ششم و سیزدهم خردادماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. شایان ذکر است، امکان حضور همکارانی که در سال ۱۳۹۷ در دوره مشاوره کتابدار شرکت کردند،‌ به دلیل همپوشانی محتوای ارائه شده، در دوره «تجربه های خواندن» میسر نیست.

مباحث ارائه شده در این دوره ها از طریق سامانه آموزش نهاد و در قالب فیلم به اشتراک گذاشته می شود و شرکت کنندگان پس از اتمام دوره موظف به گذراندن آزمون نهایی هستند که زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتنی است، دوره‌های آموزشی «مشاوره کتابدار» نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیش از این به صورت حضوری و در شهرهای اردبیل، دزفول، ساری، تنکابن، شیراز، بندرعباس، مشهد، تبریز و اهواز برگزار شده است.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.