صفحه اصلي
زمان ديجيتال
شنبه 5 مهر 1399  
اخبار
1399/1/17 يكشنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر خبر داد: راه اندازی شبکه مجازی کتابخوانان در پیام رسان های داخلی با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، شبکه مجازی کتابخوانان بر بستر پیام رسان بله راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ به منظور حفظ سلامت کتابداران و اعضاء؛ کتابخانه های عمومی در تعطیلی اضطراری به سر می برند.
سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با اعلام این خبر بیان داشت: بر این اساس معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد با هدف تبدیل این تهدید تعطیلی کتابخانه ها به فرصت کتابخوانی، کمتر شدن فاصله میان اعضاء و کتابداران و انعکاس محتوای ترویجی تولید شده در حوزه کتاب در نهاد کتابخانه های عمومی کشور شبکه مجازی کتابخوانان در پیام رسان بله راه اندازی شد تا ضمن هم افزایی، تجربیات کتابداران و اعضاء در ترویج کتابخوانی منعکس شود.
وی خاطر نشان کرد: در «شبکه مجازی کتابخوانان» محتوای ترویجی و فرهنگی برای گروه های مختلف سنی تدارک دیده شده است و طبق برنامه زمان بندی، در طول روز منتشر می شود.
هاشمی گفت: معرفی آداب و رسوم مناطق در نوروز، شعرخوانی، شاهنامه خوانی، قصه گویی، کتاب هدهد سفید، بازی، سرگرمی، کاردستی، خلاقیت، نقاشی های برگزیده، اخبار و اطلاعیه ها، معرفی کتاب و ... از جمله موضوعات محوری در انتشار محتوا در این کانال است که کتابداران و اعضاء در تولید محتوای آموزشی، ترویجی و فرهنگی آن نقش دارند.
گفتنی است این کانال پس از ایام نوروز با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی و جذب مخاطبان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی، در پیام رسان های دیگر در فضای مجازی از جمله روبیکا، گپ و... فعالیت خود را توسعه خواهد داد.

:keycap_star: موضوعات و گروه های سنی با# مشخص شده و قابل بازیابی می باشند.
زمان بندی انتشار مطالب در شبکه مجازی کتابخوانان در ایام نوروز به شرح ذیل است:
:: ساعت ۸: تصویر روز(عکس، کارتون کتاب، پوستر مناسبتی، پوستر معرفی کتاب و ...)
:: ساعت ۸_۹: معرفی آداب و رسوم مناطق در نوروز
:: ساعت۱۰_۱۲: معرفی کتاب(توسط کتابداران و اعضا)، شعرخوانی، شاهنامه خوانی، قصه گویی، گزیده هدهد سفید
:: ساعت ۱۲_۱۳: بازی، سرگرمی، کاردستی، خلاقیت
:: ساعت ۱۴_۱۵: نقاشی های برگزیده
::ساعت ۱۷_۱۸: انتشار فایل pdf، گزیده هدهد سفید
::ساعت ۱۸_۱۹: سری دوم انتشار معرفی کتاب، قصه گویی، شعرخوانی و ...
:: انتشار اخبار، برنامه ها، اطلاعیه ها، موضوعات روز و .... در فواصل زمانی فوق.
لینک کانال شبکه مجازی کتابخوانان را در گروه‌های محلی، خانوادگی و برای هر فرد کتابخوان، ارسال کنید. بیایید با همکاری یکدیگر، کتابخوانی را در این ایام ترویج کنیم!

https://ble.ir/vnmplib

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.