صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 31 خرداد 1400  
اخبار
1399/1/7 پنجشنبه با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی همزمان با مدارس کشور؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر از استمرار فعالیتهای مجازی کتابخانه های عمومی خبر داد با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی استان بوشهر به منظور پیشگیری از بیماری کرونا، کتابخانه های عمومی استان بوشهر فعالیتهای ترویجی خود را بر بستر فضای مجازی انجام می دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، گفت: با توجه به شرایط موجود، فعالیت فیریکی کتابخانه های عمومی تعطیل شده است و کتابداران استان فعالیت های فرهنگی – ترویجی خود را با بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی انجام می دهند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از سه شنبه  5 فروردین ماه، برخی ادارات و بانکها و موسسات دولتی کار خود را آغاز می کنند اما برخی دیگر به دلیل شرایط خاص و ویژه جامعه، کماکان تعطیل خواهند بود، کتابخانه‌های عمومی نیز تا روز 16 فروردین تعطیل هستند،  البته این تعطیلی به دلیل شرایط اضطراری و با هدف رعایت سلامت کتابداران و اعضای محترم کتابخانه ها اتخاذ شده، لذا تعطیلی فیزیکی کتابخانه‌های عمومی به معنای تعطیلی خدمات کتابخانه‌ای و تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی نیست.
سیدعلی هاشمی تصریح کرد: در شرایط فعلی، فعالیت‌های ترویجی در بستر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در حال انجام است که عمدتا عبارتند از معرفی کتاب بویژه منابع جشنواره کتابخوانی رضوی، شرکت در پویش های مختلف کتابخوانی و ترویجی نهاد، قصه گویی مجازی،  پیگیری مسابقات نقاشی،  خدمات مرجع مجازی، معرفی کتابهای مناسب گروه های مختلف سنی و... ؛
وی افزود: علاقه مندان در طی این مدت می توانند فعالیت‌هایی را که در فضای مجازی با هشتک های زیر منتشر شده است را پیگیری نمایند،
#هر_خانه_یک_کتابخانه
#هر_کتابدار_یک_کتابخوان
#تهدید_کرونا_فرصت_کتابخوانی
#دهمین_جشنواره_کتابخوانی_رضوی
#خانواده_کتابخوان
#مسابقه_نقاشی
#کرونا_را_شکست_میدهیم
و پویشهای دیگر...؛
نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.