صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 31 خرداد 1400  
اخبار
1399/1/6 چهارشنبه به مناسبت سال جدید صادر شد پیام نوروزی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر هاشمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر طی پیامی فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است 
بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار،   یا محول الحول و الاحوال حول، حالنا الی احسن الحال

 

همکاران عزیز و ارجمندم

سلام علیکم

بجا است پیام خود را با سخنی بلند و حکیمانه از پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد(ص) آغاز نمایم که می‌فرمایند « اِذَا رأیتُمُ الرَّبِیع فَاکثرُوا ذِکر النُّشُور، هرگاه بهار را دیدید بسیار از قیامت یاد کنید» [تفسیر سورآبادى، ج‏3].آنجا که به این مهم اشاره می‌کنند که در نشاط و شادابی، در داشتن قدرت و مُکنت، در صحت و تحرک، مبادا از پایان کار غفلت ورزید. نوروز مژده رسیدن بهار را به ما می‏دهد و این موسم دریچه‏ ای برای گام نهادن به گلستان جان است که بهارش بیخزان و همیشگی می ماند.

اکنون با استعانت از آفریدگار جهان، به بهانه رستاخیز طبیعت، فرا رسیدن بهار را که هنگامه‌ ی تجلی مواهب الهی است به همکاران پرتلاش و فرهیخته تبریک گفته و ضمن تشکر از زحمات و صبوری‌هاشان در سال  1398 به همگی خداقوت عرض می‌نمایم.سالی که گذشت برای کتابخانه‌های استان سالی خوش‌ یُمن بود و با وجود کمبودها و مشغله‌ ها، موفقیت‌های چشمگیری در پی داشت؛ کسب مقام مسئول برتر کتابخانه روستایی کشور، انتخاب یکی از روستاهای دوستدار کتاب کشور از استان، برگزاری موفق صدها برنامه فرهنگی، بهره برداری از بزرگترین کتابخانه عمومی استان و ...

این ایام مردم عزیز کشورمان با بحران بیماری کرونا در حال مبارزه اند که جا دارد ضمن عرض خداقوت به جامعه پزشکی و درمانی کشور بعنوان مدافعان سلامت کشور و آرزوی شفای بیماران، برای درگذشتگان از خداوند منان طلب آمرزش کنم.

سال جدید و فرصت‌های پیش رو نوید آینده شیرینی را می‌دهد که امیدوارم شاهد پیشرفت بیش از پیش کتابداران و کتابخانه‌های عمومی استان در سایه اسلام و اهل بیت و برخورداری از دعاهای امام راحل(ره) و شهیدان بزرگوار، و همچنین طی الطریق در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مده) باشد.


سیدعلی هاشمی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر
 
نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.