صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 25 تير 1399  
اخبار
1398/12/4 يكشنبه کتابخانه حقایق نگار خورموجی برگزار کرد: کارگاه داستان نویسی با موضوع نقش زن در ادبیات داستانی کارگاه داستان نویسی با موضوع نقش زن در ادبیات داستانی درکتابخانه حقایق نگار خورموجی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، گارگاه داستان نویسی با موضوع نقش زن در ادبیات داستانی درکتابخانه حقایق نگار خورموجی برگزار شد.

فرشته گزدرازی، مسوول نشست های انجمن اهل قلم خورموج در گارگاه داستان نویسی گفت: با توجه به دوران های مختلف اجتماعی درونمایه آثار ادبی متفاوت است و با تغییر درون مایه ها  شاهد تفاوت نقش و جایگاه زن هستیم.

فرشته گزدرازی ادامه داد: از زمان هدایت هر چه به نسل حاضر نزدیک تر می شویم مسائل بومی و فرهنگ ایرانی پررنگ تر  می شود.

وی افزود: نویسندگان زن در آثارشان مشکلات زنان را عنوان می کنند و نگرش داستانی زن و مرد بر مبنای خصوصیاتی است که برای زن قائل هستند.

گزدرازی اضافه کرد: قالب داستانی در ایران سابقه طولانی دارد؛ در دوران مشروطه کتاب های زیادی با مضمون زن نوشته شده که شرح حال زنانی است که به سقوط کشیده شده اند و در آثار محمد مسعود مسئله انحطاط زنان را با دیدی تلخ قلم زده است و وضع موجود را محکوم کرده است.

وی ادامه داد: با نفوذ حذب توده در ایران بزرگ علوی یکی از نویسندگان این دوران است او در چشم هایش زن را  تقریبا با شخصیتی متفاوت مطرح کرده است و به روانکاوی پرداخته است.

گزدرازی افزود: جلال آل احمد با نثر گیرای خود تکانی به ادبیات داد، زن ها در داستان های او یک زن سنتی است و چیز بیشتری نمی باشد.

در این نشست ثریا نورمحمد، فرخ بانو رزمی، الهه میرشکاری، پروین مظفری، معصومه شیخیانی، مژگان چمکوری، فرشته گزدرازی، حسین فولادی، عباس احمدی و صادق زندی خوانش داستان داشتند و آثار مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.