صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 31 خرداد 1400  
اخبار
1400/3/30 یکشنبه
در راستاي سلسله نشست هاي كتابخوان كتابخانه حجت الاسلام محسني جمسومین نشست كتابخوان سال 1400 به صورت مجازی برگزاري شد
در سومین نشست کتابخوان کتابخانه حجت الاسلام محسنی جمی که بصورت مجازی برگزار شد 5 کتاب توسط اعضا معرفی گردید.
1400/3/30 یکشنبه
با هدف به اشتراک گذاری تجربه؛وبینار «کتابخانه های عمومی در سوئد؛ ترویج خواندن» برگزار می شود
دومین جلسه از سلسله وبینارهای فراملی «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با موضوع «کتابخانه های عمومی در سوئد؛ ترویج خواندن» به همت دفتر پژوهش و آموزش نهاد برگزار می‌شود.
1400/3/30 یکشنبه
به همت کتابخانه عمومی بانو مصلحیان ؛نشست کتابخوان مجازی بامعرفی 4 اثر برگزار شد
نشست کتابخوان مجازی کتابخانه عمومی مصلحیان بوشهر با معرفی 4 اثر برگزار شد.
1400/3/30 یکشنبه
مروری بر جلد دوازدهم کتاب هدهد سفید/۳ماجرای کتابداری که به بچه‌ها درس زندگی می‌دهد
«روح تازه در کتابخانه روستا» روایتی از طاهره نمرودی درباره فعالیت‌های کلثوم عالی‌پور، کتابدار کتابخانه روستایی بنه‌گز از توابع شهرستان تنگستان است که در دوازدهمین شماره از کتاب «هدهد سفید» منتشر شده است.
1400/3/26 چهارشنبه
ایران عزیز، ایران سربلند
1400/3/26 چهارشنبه
با صدور پیامی صورت گرفت؛دعوت دبیرکل نهاد از کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور برای شرکت در انتخابات
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی ضمن دعوت کتابداران، کارکنان و اعضای کتابخانه های عمومی کشور به حضور در انتخابات ۲۸ خردادماه، حل مشکلات کشور را ورود مجموعه ای تازه نفس و پرانگیزه به دستگاه اجرایی کشور دانست.
1400/3/25 سه‌شنبه
گزارش تصویریبازدید از کتابخانه های عمومی خلیج فارس و باقرالعلوم(ع)
عباس نعمتی،سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر از کتابخانه های عمومی خلیج فارس بوشهر و باقرالعلوم(ع) آبپخش بازدید کرد
1400/3/25 سه‌شنبه
با حضور جمعی از زوج‌های شاعر شناخته شده کشور؛عصر شعر مجازی «با هم تا بهشت» برگزار شد
همزمان با آغاز دهه کرامت عصر شعر مجازی «با هم تا بهشت» که به موضوع خانواده و سبک زندگی اختصاص داشت به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با مشارکت کنگره «زیر یک سقف» برگزار شد. در این نشست زوج های شاعر شناخته شده کشور به شعرخوانی پرداختند.
1400/3/24 دوشنبه
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد: نشست جمع خوانی کتاب زندگی حضرت معصومه(ع) توسط کتابخانه عمومی مصلحیان
همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) نشست جمع خوانی کتاب توسط کتابخانه عمومی مصلحیان بوشهر برگزار شد.
1400/3/22 شنبه
در نشست خبری دبیر جشنواره؛پوستر یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی رونمایی شد
پوستر یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی طی مراسمی با حضور مهدی رمضانی، دبیر این جشنواره، مدیران کل نهاد و جمعی از اصحاب رسانه رونمایی شد.
1400/3/22 شنبه
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛طرح برنامه راهبردی نهاد به نوزایی کتابخانه‌های عمومی منجر خواهد شد
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد با تقدیر از دست اندرکاران طرح برنامه راهبردی نهاد گفت: این طرح یک نوزایی برای کتابخانه‌های عمومی کشور خواهد بود و در آینده نزدیک شرایط جدیدی را برای کتابخانه‌های عمومی رقم خواهد زد.
1400/3/18 سه‌شنبه
نشست خبری مهدی رمضانی دبیر یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد/جلب مشارکت بیش از ۴ میلیون نفر در ادوار جشنواره/ افزایش شناخت مشارکت کنندگان از سیره رضوی بر اساس یک نظر سنجی معتبر
نشست خبری دبیر یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با ارائه گزارشی از برگزاری ادوار جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد و با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برگزار شد.
1400/3/18 سه‌شنبه
خلیج فارس؛ کتابخانه اولین‌های بوشهر
بوشهر- ایرنا- ششم شهریور ۹۸ برای علم و فرهنگ بوشهر یادآور افتتاحی است که شماری از کمبودهای شهرستان و حتی استان را رفع کرد و بسیاری از نیازهای آن را پاسخ گفت؛ بزرگترین کتابخانه عمومی استان بوشهر که در کرانه خلیج فارس در دواس بندر بوشهر به ثمر نشست و به این محله هویتی فرهنگی بخشید.
1400/3/13 پنجشنبه
علیرضا مختارپور:گسترش کتابخانه‌های عمومی، برقراری عدالت فرهنگی در کشور است
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه را مناسب‌ترین فضای فرهنگی برای بسط عدالت فرهنگی و مردمی کردن فعالیت‌های فرهنگی خواند.
1400/3/12 چهارشنبه
با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی صورت گرفت:بازدید سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان از کتابخانه های گناوه
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با حضور در شهرستان گناوه از وضعیت کتابخانه های عمومی بازدید کرد.
1400/3/12 چهارشنبه
مدیرعامل شرکت فب‌لب ایران خبر داد؛راهیابی ۱۴۴ اثر به مرحله داوری مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری»
یحیی نوریان، مدیرعامل شرکت فب‌لب ایران با تشریح روند برگزاری و داوری مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» از راهیابی ۱۴۴ اثر به مرحله داوری این مسابقه خبر داد.
1400/3/12 چهارشنبه
با هدف انتقال تجربه و ایده برگزار می‌شود؛وبینار توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی برای گروه‌های حاشیه‌ای
نخستین جلسه از سلسله وبینارهای فراملی «روایت‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با سخنرانی استاد دانشگاه کارولینای جنوبی برگزار می‌شود.
1400/3/12 چهارشنبه
در چهل و نهمین نشست هیأت امنای کتابخانه های عمومی کشور مطرح شد؛علم گرایی و نوگرایی در تصمیم گیری و عملکرد از شاخصه های مهم مدیریت فعلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است
چهل و نهمین جلسه هیأت امنای کتابخانه های عمومی کشور روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه برگزار شد و طی آن مدیران نهاد در موضوعات مختلف به ارائه گزارش پرداختند.
1400/3/8 شنبه
با ارائه ۵ اثر؛منابع طرح کتابخوان ماه خرداد ۱۴۰۰ معرفی شد
کتاب های «پیشوای صادق»، «مردی در تبعید ابدی»، «دوستی با طعم بستنی»، «دایره‌المعارف محیط زیست و زندگی» و «دختری که رهایش نکردی» در طرح کتابخوان خرداد ۱۴۰۰ معرفی شد.
1400/3/8 شنبه
از روز شنبه ۸ خرداد ماه صورت می‌گیرد؛آغاز خدمات حضوری کتابخانه‌های عمومی در مناطق با وضعیت نارنجی
با توجه به ابلاغ جدید معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد و تمهیدات از پیش تعیین شده در خصوص ادامه فعالیت حضوری کتابخانه‌های عمومی، از روز ۸ خردادماه ۱۴۰۰ کتابخانه‌های عمومی واقع در مناطق با سطح هشدار نارنجی ارائه خدمات منابع خود را آغاز خواهند کرد.
1400/3/2 یکشنبه
در راستای فعالیت های مجازی کتابخانه عمومی چاهکوتاه برگزار شد؛دومین نشست کتابخوان مجازی کتابخانه شهید موسوی با معرفی 4 اثر
در راستای فعالیتهای ترویجی کتابخانه عمومی شهید موسوی چاهکوتاه در ایام شیوع کرونا، دومین نشست کتابخوان مجازی با معرفی 4 اثر برگزار شد.
1400/2/29 چهارشنبه
به اهتمام کتابخانه آیت الله قمی شهر شنبه برگزار شد:نشست مجازی شاهنامه خوانی کودک ونوجوان همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی
همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، نشست مجازی شاهنامه خوانی کودک ونوجوان به میزبانی کتابخانه عمومی آیت الله قمی شنبه برگزارگردید.
1400/2/29 چهارشنبه
با پایان داوری آثار راه یافته به مرحله نهایی؛برگزیدگان نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» ۱۷ مرداد معرفی و تجلیل می شوند
مهدی توکلیان دبیر نخستین جشنواره کتاب خوان و رسانه ضمن تقدیر از مشارکت فعال خبرنگاران و اصحاب رسانه و پوزش از برگزار نشدن مراسم اختتامیه به صورت مجازی در موعد مقرر گفت: باتوجه به تداوم وضعیت قرمز کرونایی و شرایط رسانه ای کشور در آستانه برگزاری انتخابات که بر مشارکت حداکثری متمرکز است، به منظور برگزاری مراسم اختتامیه و تکریم برگزیدگان، آیین اختتامیه نخستین جشنواره کتاب خوان و رسانه در روز ۱۷ مرداد، همزمان با روز خبرنگار برگزار خواهد شد.
1400/2/29 چهارشنبه
توسط دبیرکل نهاد در همایش بین المللی پروژه ژان مونه ارائه می شود؛تجربه مشارکت کتابخانه های عمومی ایران در مدیریت مسائل اجتماعی
همایش مجازی بین المللی «نقش کتابخانه های عمومی در توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور ایران با تاکید بر تجربیات کشورهای اروپایی» با سخنرانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود.
1400/2/27 دوشنبه
عصر شعر «لاله های دشت برچی» برگزار شد؛وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان: برگزاری چنین محافل شکوهمندی باعث تحکیم روابط دو ملت ایران و افغانستان می شود
عصر شعر «لاله های دشت برچی» به مناسبت گرامیداشت یاد شهدای دانش‌آموز مکتب سیدالشهدای کابل، به صورت مجازی برگزار شد. در این نشست وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان از طریق ارتباط مجازی گفت: برگزاری چنین محافل شکوهمند فرهنگی باعث تحکیم روابط دو ملت می شود. ما خود را مدیون محبت شما می دانیم و دست شما را به گرمی می‌فشاریم.
1400/2/21 سه‌شنبه
به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد؛نشست کتابخوان کودکان نسل امید
نشست کتابخوان کودکان نسل امید به مناسبت روز جهانی قدس در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد.
1400/2/19 یکشنبه
در راستای تخصیص اعتبارات تملک دارایی صورت گرفت:دیدار رییس اداره کتابخانه های عمومی جم با فرماندار
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جم در خصوص جذب اعتبارات تملک دارایی جلساتی با فرماندار و معاون فرماندار شهرستان جم دیدار کرد.
1400/2/19 یکشنبه
با هدف ترویج کتابخوانی برگزار شد؛نشست مجازی کتابخوان کودک و نوجوان با معرفی 4 اثر
نشست مجازی کتابخوان کودک و نوجوان به میزبانی کتابخانه مصلحیان بوشهر و با حضور مجازی مخاطبان برگزار شد.
1400/2/18 شنبه
با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت؛پاسخ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به مصاحبه حجت‌الاسلام پژمانفر نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای به مطالب مطرح شده توسط حجت الاسلام پژمانفر نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی تخلفات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون اصل نود مجلس پاسخ داد.
1400/2/15 چهارشنبه
توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر برگزار شد؛نشست کتابخوان تخصصی عفاف و حجاب
نشست کتابخوان تخصصی عفاف و حجاب توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر برگزار شد.
1400/2/15 چهارشنبه
به مناسبت بزرگداشت مقام معلم؛ نشست کتاب‌خوان اختصاصی معلمان در بوشهر برگزار شد
همزمان با روز معلم و پاسداشت شهید استاد مرتضی مطهری، نشست اختصاصی معلمان به اهتمام اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر برگزار شد.
1400/2/10 جمعه
از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر شد:پیام علیرضا مختارپور در پی درگذشت رییس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر
پیام دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پی درگذشت رییس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان بوشهر صادر شد.
1400/2/8 چهارشنبه
گفتگو با کتابدار روستای بنه گز؛
همنشینی با کتاب، کودک تنگستانیِ ناتوان از تکلم را به حرف آورد
1400/2/8 چهارشنبه
به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر برگزار شدویژه برنامه «ربیع القرآن» با حضور قاری بین المللی
همزمان با شب میلاد کریم اهلبیت، امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه ملی «ربیع القرآن» به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر برگزار شد.
1400/2/7 سه‌شنبه
در دیدار رئیس اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر با معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بوشهر مطرح شدتشکیل جلسات مجازی انجمن کتابخانه های عمومی در ایام کرونا
رئیس اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر با، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بوشهر دیدار و گفتگو کرد.
1400/2/7 سه‌شنبه
در دیدار رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم با معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری مطرح شد:تخصیص اعتبار جهت تعمیر و تجهیز کتابخانه های دیلم
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم با هدف اخذ اعتبارات لازم جهت تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان با معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری دیلم دیدار و گفتگو کرد.
1400/2/7 سه‌شنبه
توسط کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شدکارگاه آشنایی با فلسفه برای کودکان
کارگاه آشنایی با فلسفه برای کودکان در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد
1400/2/7 سه‌شنبه
با ارائه ۵ اثر؛منابع طرح کتاب‌خوان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ معرفی شد
کتاب‌های «خدیجه علیهاالسلام، اولین بانوی مسلمان و همسر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله»؛ «فلسطین از منظر حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدّ‌ظلّه‌العالی)»؛ «معیشت پرهیزکارانه»؛ «با عددها دوست می‌شوی؟» و «قاشق چای‌خوری» در طرح کتاب‌خوان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ معرفی شد.
1400/1/31 سه‌شنبه
با هدف بررسی مشکلات و وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر صورت گرفت:دیدار مسئولین فرهنگی شهرداری بوشهر با رئیس اداره ی کتابخانه های عمومی بوشهر
با هدف بررسی مشکلات و وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر، رئیس اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر با رضا رضازاده، رییس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بوشهر دیدار و گفتگو کرد.
1400/1/31 سه‌شنبه
با اعلام دبیرخانه جشنواره؛فراخوان پنجمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» منتشر شد
پنجمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
1400/1/31 سه‌شنبه
در راستای فعالیت های مجازی کتابخانه عمومی کره بند برگزار شد؛ دومین نشست کتابخوان مجازی کتابخانه شهید جاودان با معرفی 4 اثر
در راستای فعالیتهای ترویجی کتابخانه عمومی شهید جاوادنا کره بند در ایام شیوع کرونا، دونی نشست کتابخوان مجازی با معرفی 4 اثر برگزار شد.
1400/1/31 سه‌شنبه
با اجرای طرح اهدای کتاب حاج قاسم سلیمانی در بوشهر؛تعداد 1هزار و سیصد جلد کتاب به قفسه کتابخانه حضرت رقیه(ع) عامری اضافه شد
با اجرای طرح اهدای کتاب که با نام و یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده بود، یک هزار و سیصد جلد کتاب به کتابخانه حضرت رقیه(ع) عامری اضافه شد.
1400/1/28 شنبه
پیام تسلیت دبیرکل نهاد به مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری اشتهارد
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت مادر سرکار خانم اکرم رحمانی منفرد، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری اشتهارد را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
1400/1/22 یکشنبه
در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر و شهردار بوشهر مطرح شد:کتابخانه سیار بوشهر راه اندازی می شود
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با حضور در شهرداری بوشهر، در دیدار با شهردار بوشهر بر اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
1400/1/21 شنبه
با اوج گیری دوباره کرونا در استان بوشهرنحوه خدمت رسانی کتابخانه های عمومی اعلام شد
با اوج گیری دوباره کرونا در استان بوشهر نحوه خدمت رسانی کتابخانه های عمومی استان بوشهر اعلام شد.
1400/1/17 سه‌شنبه
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در تنگستان انجام شدبازدید از کتابخانه های عمومی اهرم، باغک، بنه گر و گورک سادات
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر د رأس هیئت همراه از کتابخانه های عمومی تنگستان بازدید کرد.
1400/1/17 سه‌شنبه
با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان صورت گرفت:دیدار سرپرست کتابخانه های عمومی بوشهر با معاون سیاسی و امنیتی استاندار
سرپرست کتابخانه های عمومی استان بوشهر با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان بوشهر با محمدتقی ایرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر دیدار کرد.
1400/1/14 شنبه
به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و فب‌لب ایران؛فراخوان مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» منتشر شد
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور با مشارکت فب‌لب ایران، مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» را به منظور ارائه طراحی کتاب‌خانه‌ای قابل حمل برای خدمات‌رسانی به مردم شریف عشایر کشور، برگزار می‌کند.
1400/1/12 پنجشنبه
با معرفی ۵ اثر و با هدف استفاده علاقه‌مندان و همچنین بهره برداری در فعالیت‌های ترویجی کتاب‌محور؛کتاب خوان ماه ویژه فروردین ۱۴۰۰ منتشر شد
کتاب‌خوان ماه ویژه فروردین ۱۴۰۰ با معرفی ۵ اثر مهدویت (پیش از ظهور)؛ خداجان! دلخورم از تو، آن سوی اُتیسم (آنچه باید درباره اُتیسم بدانیم)؛ دوستی با محیط زیست و اُتو دوستِ مهربان منتشر شد.
1400/1/12 پنجشنبه
پیام دبیرکل نهاد همزمان با فرارسیدن عید ولادت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ضمن تبریک سال نو و اعیاد مبارک شعبانیه؛ از اخذ مجوز مشروط افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا ۵۰ درصد از سوی سازمان اداری و استخدامی کشوری حاوی مصوبه مورخ ۹۹/۱۲/۱۳ شورای حقوق و دستمزد خبر داد.
12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.