صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 26 خرداد 1398  
اخبار
معرفی کتاب و جمع خوانی در کتابخانه شهید محسنی، شیرین تر از چای قند پهلو!

معرفی کتاب و جمع خوانی در کتابخانه شهید محسنی، شیرین تر از چای قند پهلو!
1397/10/9 يكشنبه توسط کتابخانه عمومی شهید محسنی انارستان برگزار شد معرفی کتاب و جمع خوانی در کتابخانه شهید محسنی، شیرین تر از چای قند پهلو! نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهید محسنی انارستان با میزبانی کودکان دبستان باغ شاپرک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب با حضور کودکان در بخش کودک کتابخانه شهید محسنی انارستان برگزار شد.

در این نشست کتاب «بیا بریم اون طرف خیابون» نوشته گلاله محمدی، از کتاب های بخش کودک کتابخانه، توسط مهرناز مرشدی یکتا، مسئول کتابخانه شهید محسنی معرفی و یکی از شعرهای کتاب توسط بچه ها انتخاب شد و جمع خوانی گردید. این کتاب حاوی چند شعر کودکانه است که سعی دارد از خیابان رد شدن را به بچه ها آموزش دهد، اندازه این کتاب 16 در 17 سانتی‌متر و 24 صفحه با تصویرسازی رنگی است.

مرشدی یکتا با مخاطب قرار دادن والدین بیان داشت: شما به عنوان والدین کودک می‌توانید یک علاقه مستمر و بی پایان را به یادگیری، در فرزندتان ایجاد کنید به این ترتیب که: شما برای فرزندانتان کتاب می‌خوانید و در درون آن‌ها به تدریج عشق و علاقه به داستان و شعر ایجاد می شود و خودشان خواهان خواندن کتاب‌های مختلف می‌شوند و خواندن را آغاز و تمرین می‌کنند تا اینکه بالاخره به آن جایی می‌رسند که با کتاب تفریح کرده و از خواندن آن لذت می‌برند و هر روز تشنه کسب اطلاعات جدیدتر می‌شوند. وقتی بچه‌ها کتاب خوان و اهل مطالعه می‌شوند دنیایشان وسیع‌تر و غنی تر خواهد شد.

مطالعات و تحقیقات نشان داده است کودکانی که مرتب و به صورت منسجم در دوران کودکی برای آن‌ها کتاب خوانده می‌شود مهارت‌های برقراری ارتباط و قدرت فکری آن‌ها افزایش یافته و در سنین نوجوانی و جوانی بیشتر از بچه‌هایی که به صورت مرتب و منسجم برای آن‌ها کتاب خوانده نمی‌شده این مهارت‌ها در آن‌ها بارور می‌شود.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.