صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 26 خرداد 1398  
اخبار
جشن یلدا

جشن یلدا

جشن یلدا
1397/10/2 يكشنبه بمناسبت شب یلدا صورت پذیرفت: برگزاری جشن شب یلدا در کتابخانه شهید موسوی روستای چاهکوتاه جشن یلدا در کتابخانه شهید موسوی روستای چاهکوتاه با همکاری تعدادی از دانش آموزان عضو کتابخانه برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، همزمان با فرارسیدن طولانی ترین شب (شب چله) شب آخر پاییز  و زمستان (جدی  و قوس) به پاس داشت نکو  داشت سنت ها و فرهنگ مردم ایران و آشنایی دانش آموزان با این سنت دیرینه و کهن ،جشن شب یلدا با حضور تعدادی از دانش آموزان عضو کتابخانه در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.

دراین برنامه با هم فکری با دانش آموزان و پهن کردن سفره ای سنتی  تحت  عنوان یلدا و تزیین آن با میوه های پاییزی از جمله انار و نارنگی و دیگر خوراکی ها دانش آموزان با فلسفه و نماد این میوه وخوراکی ها در شب چله آشنا شدند.

 .در ادامه برنامه با ساخت کاردستی هندوانه  و اجرای شاهنامه خوانی و نقالی دیوان حافظ  توسط دانش آموزان خوش ذوق وشاعری که از دیر باز در میان مردم ایران مرسوم بوده و در مجموع آداب فرهنگی و باستانی در میان اقوم مختلف ایرانی باقی مانده و جز جدای ناپذیر یلدا، دانش آموزان با دیگر رسومات این شب آشنا شدند.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.