صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 26 خرداد 1398  
اخبار
برگزاری نشست جمع خوانی کتاب « شاهد عتیق » زندگینامه شهید آیت الله دستغیب

برگزاری نشست جمع خوانی کتاب « شاهد عتیق » زندگینامه شهید آیت الله دستغیب
1397/9/24 شنبه در کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار شد برگزاری نشست جمع خوانی کتاب « شاهد عتیق » زندگینامه شهید آیت الله دستغیب همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله دستغیب نشست جمع خوانی کتاب« شاهد عتیق» با حضور اعضاء نوجوان در کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار گردید. .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله دستغیب نشست جمع خوانی کتاب « شاهد عتیق» زندگینامه آیت الله دستغیب  نویسنده علی نورآبادی، با حضور اعضا نوجوان در محل کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار گردید.

دراین کتاب، نویسنده زندگی و شخصیت و مبارزات آیت الله دستغیب را از بدو تولد تا شهادت به زبانی ساده به رشته تحریر درآورده که با هدف معرفی و بررسی شخصیت های مختلف برای جوانان و سایر افراد جامعه نوشته شده است. همچنین درباره ویژگیهای اخلاقی و اخلاص و پیوند عمیقی که ایشان با مردم داشت و حضور او در جبهه های جنگ همراه رزمندگان و مبارزات پیش از انقلاب می باشد.

آیت اللّه دستغیب پس از یک عمر خدمت به اسلام و مسلمین به آرزوی همیشگی خود، یعنی فیض شهادت، نائل آمد. وی در ساعت 11:25 روزجمعه 20 آذرماه 1360، در حالی که برای برگزاری نمازجمعه عازم مصلی بود در بین راه به دست منافقی کوردل به شهادت رسید. پس از تشییع باشکوهی پیکر مطهرش در آرامگاه خاندان دستغیب در جنب مرقد مطهر سیدمیراحمد به خاک سپرده شد. بدین ترتیب این عالم پرهیزگار همانند جدّ بزرگوارش حضرت اباعبداللّه الحسین علیه السلام ، پس از آن که بر اثر عداوت منافقان بدنش قطعه قطعه شده بود با چهره و بدنی تکه تکه شده به دیدار محبوب خود شتافت.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.