صفحه اصلي
زمان ديجيتال
جمعه 6 ارديبهشت 1398  
اخبار
1

1

2

2
1397/9/12 دوشنبه رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ: ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند غنی‌تر کردن کتابخانه های مدارس است رییس آموزش و پرورش خارک گفت: بازدیدهای دوره ای دانش آموزان مخصوصاً مقاطع ابتدایی تاثیر بسزایی در ترغیب آنها به مطالعه مفید خواهد داشت، زیرا یکی از ابزارهای آموزش صحیح مطالعه مفید، و معرفی کتاب های ارزشمند به نسل جدید است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، رضا برمک رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ در بازدید خود از کتابخانه عمومی شهید مهدوی خارگ گفت: رشد و توسعه یک کشور به تربیت انسان‌های آگاه و متعهد بستگی دارد و پیشرفت همه ‌جانبه، مرهون توسعه سرمایه انسانی است، از این رو اهتمام به آموزش و پرورش و همکاری با این نهاد به ویژه در حوزه های فرهنگی را می‌توان وظیفه همه نهادهای دولتی و غیردولتی دانست.

وی افزود: عضویت دانش آموزان و بازدید آنها از کتابخانه های عمومی یکی از برنامه های شاخص فرهنگی است که در این بازدیدها دانش آموزان با بخش های مختلف کتابخانه آشنا می شوند و مسئول کتابخانه و کتابداران برای دانش آموزان در خصوص انواع خدمات و انواع منابع در کتابخانه، توضیح می‌دهند.

برمک اضافه نمود: بازدیدهای دوره ای دانش آموزان مخصوصاً مقاطع ابتدایی تاثیر بسزایی در ترغیب آنها به مطالعه مفید خواهد داشت، زیرا یکی از ابزارهای آموزش صحیح مطالعه مفید، و معرفی کتاب های ارزشمند به نسل جدید است.

رییس اداره آموزش و پرورش خارگ در ادامه به تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌ها و عضویت آنان، برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های مختلف علمی، فرهنگی و آموزشی ویژه دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی یا مدارس با همکاری کتابداران و معلمان، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی و کمک به تجهیز و بهبود وضعیت کتابخانه‌های مدارس از جمله تعهدات مشترک هر دو دستگاه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: خواندن کتاب باید در برنامه روزانه افراد از کودکی تا بزرگسالی گنجانده شود تا دانش آموزان از همین سنین عادات به مطالعه را فراگیرند و در کنار مطالعه کتاب های درسی کتاب های غیردرسی را نیز مطالعه  کنند.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ با اشاره به اینکه به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتابخوانی جهت تشویق دانش آموزان همه آنها را کاملا رایگان عضو کتابخانه نموده ایم، گفت: نقش بی‌بدیل کتاب و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه و دانش آموزان انکار ناشدنی است.

در این بازدید، مسئول کتابخانه عمومی شهید مهدوی  خارگ ضمن معرفی بخش های مختلف کتابخانه به دانش آموزان، بیان کرد: کتابخانه عمومی مهدوی خارگ آمادگی میزبانی و برگزاری نشست های ویژه کتابخوانی برای تمام قشر های جامعه به ویژه دانش آموزان و فرهنگیان را دارد.

پری‌غنچه اظهار کرد: امروز کتابخانه ها به عنوان یکی از مهمترین مراکز اشاعه اطلاعات با بهره گیری از خدمات نوین، ظرفیت های بسیاری دارد که علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه ها از این خدمات بهره جویند.

گفتنی است به مناسبت 24 آبان روز گرامیداشت کتاب و کتابخوانی همه دانش آموزان جزیره خارگ به تعداد 1700 نفر به صورت رایگان توسط اداره آموزش و پرورش منطقه عضو کتابخانه عمومی شهید مهدوی شدند.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.