صفحه اصلي
زمان ديجيتال
جمعه 6 ارديبهشت 1398  
اخبار
هر مسجد، یک کتابخانه
1397/8/30 چهارشنبه امام جمعه شهر برازجان در دیدار با رئیس اداره کتابخانه ها و جمعی از کتابداران شهرستان دشتستان عنوان کرد: هر مسجد، یک کتابخانه به مناسبت هفته کتاب رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان و جمعی از کتابداران با امام جمعه شهر برازجان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر به مناسبت هفته کتاب رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان و جمعی از کتابداران این شهر با امام جمعه برازجان دیدار کردند.

 در ابتدای این دیدار مجتبی عباسی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان گزارشی از وضعیت کتابخانه های شهرستان ارائه کرد.

وی افزود: کتابداران شهرستان هفته کتاب امسال را با حضور در گلزار شهدای گمنام و دیدار با امام جمعه آغاز نموده اند.

در ادامه حجه الاسلام حسن مصلح امام جمعه شهر برازجان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های اداره کتابخانه ها و کتابداران شهرستان، با اشاره به آموزه های دینی درباره اهمیت کتاب بیان داشت: ما همه باید معرف و مروج کتاب باشیم و اینجانب نیز در خطبه های نماز جمعه به این امر اشاره نموده ام.

 وی اضافه کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب در جامعه باید راهکارهای مختلفی از جمله ایجاد محیط جذاب و پرنشاط در کتابخانه ها، برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی، ایجاد ایستگاههای مطالعه در محیط های پرتردد، تبلیغ کتاب در مدارس و عضویت رایگان را در پیش گرفت.

مصلح در پایان سخنانش گفت: برای گسترش فرهنگ مطالعه مقرر کرده ایم هر مسجد یک کتابخانه داشته باشد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.