صفحه اصلي
زمان ديجيتال
جمعه 6 ارديبهشت 1398  
اخبار
آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد

آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد
1397/8/30 چهارشنبه با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان دشتستان آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی با حضور فرماندار دشتستان در کتابخانه شهید بهشتی برازجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، آیین تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی شهرستان دشتستان با ارسلان زارع، فرماندار، محمدجعفر زراعتگر، معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار،  محمدحسن محمدی، شهردار برازجان ، مهدی نیکنام، رییس شورای اسلامی برازجان و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه شهید بهشتی برازجان برگزار شد .

ارسلان زارع، فرماندار دشتستان در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، این آیین تجلیل را در گسترش فرهنگ مطالعه مؤثر خواند و تصریح کرد: این حرکت موجب ایجاد اشتیاق هرچه بیشتر افراد به روی آوردن به سمت کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: برای رسیدن به توسعه کتاب و کتابخوانی باید فرهنگ آن را از کودکی به شیوه های مختلف که برای همگان جالب باشد رواج دهیم .

ارسلان زارع گفت: با وجود همه قدرت فضای مجازی اما خاصیت کتاب است که انسان را به هم اندیشی و تامل سوق می دهد و عشق به کتاب است که باعث افزایش سواد و معرفت می شود .

ایشان با بیان اینکه اسلام همواره به کتاب و کتابخوانی اهمیت زیادی داده است، هم‌اندیشی با کتاب را موجب رشد فکری و معنوی انسان دانست .

مجتبی عباسی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتستان در ابتدای این مراسم گفت: امسال برای اولین بار با همکاری سایر ادارات فرهنگی ستاد هفته کتاب را به ریاست فرماندار محترم در این شهرستان تشکیل دادیم و برنامه ها به صورت مدون و منظم در دفترچه ای گردآوری شد و طبق برنامه ریزی برنامه ها اجرا خواهد شد .

وی گفت: آنچه که امروز در کتابخانه های عمومی مشهود است تعامل و همدلی در بین کارکنان و کتابداران در ارتقای شاخص ها و سیاست های نهاد کتابخانه ها است و کتابداران این شهرستان همگی مصمم بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کنار خدمات کتابخانه ای هستند .

عباسی افزود: ما در طول این هفته تلاش نمودیم جرقه هایی هر چند کوچک اما موثر در ذهن مردم جامعه ایجاد کنیم تا توجه به امر کتابخوانی بیشتر شود و در طول سال با فرهنگ سازی بتوانیم علاقه مردم را به سمت و سوی مطالعه کتاب بیشتر نماییم .

گفتنی است: این مراسم با همکاری فرمانداری و شهرداری برازجان برگزار گردید و در پایان این مراسم از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد .

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.