صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 25 تير 1399  
اخبار1398/11/20 يكشنبه با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف اختتامیه جشنواره قصه گویی با لهجه شومبه ای در شهر شُنبه برگزار شد اختتامیه جشنواره قصه گویی با لهجه شومبه ای صبح سه شنبه در کتابخانه عمومی آیت الله قمی شهر شُنبه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر اختتامیه جشنواره قصه گویی با لهجه شومبه ای با حضور سیدعلی هاشمی، ‌مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، رضا مقاتلی، بخشدار شنبه و مسئولین منطقه ای، صبح سه شنبه در کتابخانه عمومی آیت الله قمی شهر شُنبه برگزار شد.

در این مراسم رضا مقاتلی، بخشدار شنبه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: برگزاری جشنواره های مختلف از جمله جشنواره قصّه گویی می تواند در کتابخوان کردن دانش آموزان موثر باشد.

بخشدار شنبه با تشکر از کتابخانه عمومی آیت الله قمی شهر شنبه در اجرای فعالیت های فرهنگی بیان داشت: کتابخانه عمومی بستر مناسبی برای برگزاری برنامه های ترویجی است که می طلبد مسئولین محلی با این نهاد صددرصد فرهنگی همکاری داشته باشند.

وی درباره اهمیت جشنواره قصه گویی تاکید کرد: قصه گویی مهارت فن بیان می‌آورد و علقه‌های عاطفی که شکل می‌گیرد، تمدن‌ها و فرهنگ‌ها را با هم آشنا می سازد.

رضا مقاتلی از خانواده ها درخواست کرد تا قصه ها و مثل های کهن را برای فرزندان خود بازگو کنند تا این میراث شفاهی به نسل های آنیده نیز منتقل گردد.

جشنواره قصه گویی با لهجه شومبه ای با انتشار فراخوانی ازآبان ماه سال جاری کار خود را در بین دانش آموزان شهر شنبه آغاز کرد که پس از بررسی آثار توسط داوران، در مرحله پایانی از عاطفه گلابی، نسترن خواجه و ملیکا ابراهیمی به عنوان نفرات برگزیده با اهدا جایزه و لوح سپاس،‌ تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است در حاشیه حضور سیدعلی هاشمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در شهرستان دشتی، ‌از مدرسه منطقه عشایری شهر شُنبه بازدید شد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.