صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 25 تير 1399  
اخبار

1398/11/5 شنبه با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با خدمات کتابخانه ای صورت گرفت: برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بخش مرجع کتابخانه در راستای برگزاری شاخص های فرهنگی، کارگاه آموزشی آشنایی با منابع مرجع در مدرسه نخبگان جم برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، بمنظور آشنایی دانش آموزان با بخش مرجع کتابخانه، کارگاه آموزشی شناخت و آشنایی با بخش مرجع توسط  سیده مهدیه مرتضوی، کتابدار کتابخانه حجت الاسلام محسنی جمی، ویژه دانش آموزان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی برگزار گردید.

کتابدار کتابخانه عمومی حجت الاسلام محسنی جمی گفت: هدف از برگزاري اين کارگاه آموزشی، روش صحيح استفاده از كتب مرجع و معرفي كتاب هاي مرجع و شاخص حوزه كودكان و نوجوانان و شناساندن بخش مرجع به دانش آموزان است.

 مرتضوی افزود:هدف اصلی بخش مرجع پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی ساده و پیچیده جامعه استفاده کننده می باشد و خدمات مرجع نمود عینی کلیه تلاش هایی است که در یک کتابخانه به عمل می آید.

وی اضافه کرد: اولین نقش کتابداران مرجع این است که نه تنها به پرسش ها پاسخ دهند بلکه پاسخ را به "نیاز خاص" فرد مراجعه کننده محدود کنند که این کار یقینا مستلزم دانش، مهارت و تجربه کتابدار مرجع است تا بتواند پرسش و نیاز اصلی مراجعه کننده را به درستی دریابد، آنرا تجزیه و تحلیل کند و سپس پاسخ دهد.

شایان ذکر است کارگاه آموزش شناخت بخش مرجع، در راستای شاخص های فرهنگی و برنامه ریزی های معین صورت گرفته است و این برنامه با حضور مستقیم کتابدار در کلاس درس در مدرسه نخبگان جم برگزار شد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.