صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 25 تير 1399  
اخبار

1398/7/30 سه‌شنبه توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی برگزار شد: کارگاه روش های تندخوانی و مطالعه در خورموج به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی، کارگاه روش های تندخوانی و مطالعه در دبیرستان دخترانه بشارت ودخترانه شاهد حضرت معصومه خورموج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، محمداحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی در ابتدای شروع این دوره با اشاره  به اهمیت مهارت در مطالعه بیان کرد: کسی که مهارت مطالعه را می‌داند و براساس آن به خواندن و نوشتن یا پژوهش درباره موضوعی می‌پردازد، به آسانی می‌تواند مشکلات پیش روی خود را حل کند.

وی اضافه کرد: مطالعه یکی از مهم‌ترین مهارت‌های به دست آمده‌ای است که زمینه‌ی موفقیت و سرگرمی را برای هر فردی در زندگی‌اش به ارمغان می‌آورد.

احمدی خاطرنشان کرد: مطالعه بخش کامل کننده‌ی حیات فردی و عملی هر کدام از ما به شمار می‌رود و نیز کلید دستیابی به علوم و معارف مختلف می‌باشد.

رحیم دوست کام مدرس این دوره  نیز اظهار کرد: تندخوانی مجموعه راهکارهای عملی و فنونی است که سرعت مطالعه را به شکلی چشمگیر افزایش می دهد و امکان یادگیری صفخان پرشماری را در زمانی کوتاه فراهم می سازد.

کارشناس مشهدی این کارگاه اضافه کرد: مطالعه باید در لحظه اتفاق بیفتد یعنی فکر و چشم در عین واحد فعال باشد و موفقیت ارتباط بین لحظه هاست.

وی ادامه داد: فن دیدزنی یکی از روش های تند خوانی است که نیازمند حرکت منظم و ریتم دار چشم بر صفحات است.

دوست کام با اشاره به موانع مطالعه مفید و تندخوانی تصریح کرد: بلندخوانی، لب خوانی، ذهن خوانی به نحوی که کلمات را خودت بشنوی، برگشت به عقب و درک و حفظ هم زمان از موانع تند خوانی است.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.