صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 22 تير 1399  
اخبار

1398/5/29 سه‌شنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر مطرح شد: رشد 132 درصدی مشارکت بوشهری ها نسبت به سال گذشته 35 نفر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون توسعه منابع انسانی استاندار بوشهر، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر و سایر علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از 35 نفر از برگزیدگان در بوشهر با حضور آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان، حسن ابراهیمی، معاون توسعه منابع انسانی استاندار، سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

سیدعلی هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این مراسم عنوان کرد: از نظر اسلام هر فرد مسلمان با ید با مقتضیات زمان خود آشنا بوده و بر اساس آن تصمیم بگیرد و عمل کند. در این برهه از زمان که در حال نبرد نرم در جبهه فرهنگی هستیم، کتابداران کتابخانه های عمومی با اجرای برنامه های فرهنگی مجاهدان فی سبیل الله در عرصه جنگ فرهنگی هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بیان داشت: باید برای موفقیت در جبهه فرهنگی به اهلبیت(ع) توسل کنیم و رجاء واثق داریم که با این اصول می توانیم در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

سیدعلی هاشمی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از تدابیر ارزشمند نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستان قدس رضوی است که به لطف الهی با برگزاری این رویداد عظیم فرهنگی گامهای بسیار بلندی در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداشته شده است.

وی تصریح کرد: امسال با مشارکت بیش از 26 هزار نفر در استان بوشهر در جشنواره کتابخوانی رضوی شاهد رشد 132 درصدی نسبت به سال گذشته بوده ایم.

وی با اعلام این خبر اضافه کرد: در استان بوشهر به ازای هر 44 نفر، یک نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت  کرده اند که دلیل این مشارکت را می توان در همدلی و ولایت مداری مردم نسبت به اهلبیت (ع) دانست.

هاشمی در این مراسم از حمایت های همیشگی آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان از برنامه های کتابخانه های عمومی استان تقدیر کرد و افزود این همدلی و همسویی باعث می شود که یک کار فرهنگی- تبلیغی مناسب در سراسر استان داشته باشیم.

 وی در آخر از همه سازمانها و نهادهایی که در برگزاری این جشنواره سهیم بوده و در رقم زدن این کارنامه نقش موثری را ایفا کرده اند تشکر کرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز در این مراسم با تبریک عیدالله الاکبر، عید غدیر خم، از همه دست اندکاران این جشنواره تقدیر کرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: کتاب آنقدر نزد خداوند متعال اهمیت دارد که بعنوان آخرین معجزه برگزیده شده است، چرا که آخرین مرحله بهترین مرحله تکامل یک پدیده است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: کتاب عصاره تمام دانش و عمر یک نویسنده است.

وی افزود: یکی از شاخصه های تمدن در هر کشور و جغرافیا آمار کتابخوانی مفید آن جامعه است و همچنین توسعه علمی و رشد خردمندی در گرو کتابخوانی مفید محقق خواهد شد و جامعه ای که دارای کتابخوانی مفید باشد، به تولید فکر و اندیشه و گسترش حوزه تألیف دست پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: استان بوشهر از سال 325 هجری قمری یعنی حدودا 90 سال بعد از غیبت حضرت ولیعصر(عج) دارای کتابخانه بوده که نشانه های آن در تمدن باستانی سیراف و آثار ابوسعید سیرافی و ابن نوح سیرافی قابل مشاهده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: باید در توسعه کتابخانه های کوچک و بزرگ، عمومی و تخصصی تلاش کنیم.

وی افزود: در پژوهشگاه مجازی ما حدودا 20 هزار جلد کتاب الکترونیک وجود دارد که از سراسر دنیا مراجعه کننده دارد.

آیت الله صفایی در پایان بر احیاء نهضت کتابخوانی، کتابداری، کتابخانه سازی و تألیف و گسترش صنعت نشر تاکید کرد.

در پایان این مراسم از فاطمه حسینی، خدیجه نعمتی، هستی خضری خواجه،آلاله هوشمند، رها ریشهری در بخش کودک، اعظم نادری زاده در بخش خانوادگی، لیلا کشاورز، سینا اشعری، امین بلالی، زهرا نادری زاده، خدیجه افضلی مقدم، زینب جعفری، سیده مریم حسینی، محمدامین رضایی، محمدعلی محناوی، محمد جوان بخت، مریم گله دار، احمد باغملایی مطلق، نعمان صداقت،مرضیه آذرخشی در رده سنی بزرگسال و سامان عارف، علی اصغر ارسکی طبسی، مدیسا دولاهی، رخسانا هویدائیان، محمد نوری سراجی،الهه جمالی، ملیکا صالحی نیا، مختار نخست، زهرا قاسمی، ابوالفضل نادری زاده، علیرضا اسماعیلی و بهاره مسیح زاده در بخش نوجوان با اهدا لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر بعمل آمد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.