صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 25 تير 1399  
اخبار

1398/5/29 سه‌شنبه با تجلیل از ۱۵ برگزیده؛ دیّر میزبان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از ۱۵ برگزیده از شهرهای دیّر، بردستان، بردخون وآبدان در خانه جوان شهر دیّر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الاسلام سیدعلی حسینی بوشهری، امام جمعه دیّر؛ کریم علی حسنی، فرماندار شهرستان و سایر مسئولان در خانه جوان دیر برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران، حامیان و شرکت کنندگان در این جشنواره گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین ملاک و شاخص برای سنجش علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی است. کتاب و مطالعه ابزاری برای رشد، تکامل و پویایی انسان است و از آنجایی که خداوند متعال خود عهده دار هدایت انسان ها است، قرآن را برای این امر مهم نازل فرموده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بیان داشت: تمامی جوامع بشری که به توسعه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی رسیده اند، پیشرفت خود را مدیون مطالعه و کتاب می دانند.

وی افزود: در دوره ششم جشنواره کتابخوانی رضوی ۴ هزار نفر، در دوره هفتم ۸ هزار نفر، در دوره هشتم ۱۱ هزار و سیصد نفر و امسال بالغ بر ۲۶ هزار نفر از مردم بوشهر، شرکت کردند.

وی ابراز داشت: در جشنواره کتابخوانی رضوی امسال، ۱۲ عنوان کتاب در سه موضوع امام رضا(ع)، امام جواد(ع) و حضرت معصومه(س) معرفی شد که شرکت کنندگان در رده های سنی مختلف کودک، نوجوان، و بزرگسال در قالب مکتوب و آنلاین به رقابت پرداختند.

سیدعلی هاشمی گفت: سال گذشته ۷۰۰ نفر از شهرستان دیّر در این جشنواره شرکت کردند که امسال با تلاش همکاران کتابدار و علاقه مندی مردم به اهل بیت (ع)، با رشد ۱۳۷ درصدی، بالغ بر ۲ هزار نفر در این رویداد فرهنگی مشارکت داشته اند.

وی تصریح کرد: میزان مشارکت در کشور نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد، در استان ۱۳۲ درصد و در شهرستان دیّر ۱۳۷ درصد رشد داشته است.

سیدعلی حسینی بوشهری، امام جمعه شهر دیّر نیز با تقدیر از فرماندار، معاونان فرماندار، بخشدار و برگزارکنندگان این جشنواره گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدام ارزشمندی است که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و تشویق افراد به این مقوله مهم، که از تاکیدات مقام معظم رهبری است، برگزار می شود.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) می فرمایند «خداوند رحمت کند کسی که امر ما را احیا نماید»؛ بر این اساس آشنا کردن مردم با سیره اهل بیت(ع) کار بسیار بزرگی است که در این جشنواره شاهد آن بودیم.

امام جمعه دیّر افزود: عید غدیرخم بزرگ ترین عید امت اسلامی است و باید این رویداد مهّم، با عظمت، شکوه و معرفت بیشتری گرامی داشته شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیّر خاطرنشان کرد: اسلام، بدون ولایت مورد قبول خدواند نیست و امامت مکمل رسالت است.

کریم علی حسنی، فرماندار شهرستان دیّر نیز در این آیین بیان داشت: افزایش میزان مشارکت مردم شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مایه مباهات و خوشحالی است.

فرماندار دیّر اضافه کرد: برگزاری جشنواره ها و مسابقات کتابخوانی یکی از راه های موثری است که مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق می دهد.

وی افزود: یکی از بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ مطالعه استفاده از بستر آموزش و پرورش است و اگر بخواهیم دانش آموزانی کتابخوان داشته باشیم باید معلمان و مربیان ما در مدارس اهل مطالعه و کتابخوانی باشند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیّر در خصوص حمایت از چاپ آثار نویسندگان دیّری قول مساعد داد.

در این مراسم از سجاد خیاط، امید محمدی، طاهره درون، مریم مغدانی، رباب عابدی و مدینه بحرانی در بخش بزرگسال؛ محمد فرخ، محمدحسن مظفری پور، هدایت الله عزیزی، طه ناصررحیمی و حمیده واعظ در رده سنی نوجوان و عباس فخرایی، سیدعلی موسوی و فاطمه خوشدل در بخش کودک، به عنوان برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان دیّر تقدیر شد.

گفتنی است، در این مراسم از  سارا خسروی به عنوان برگزیده کشوری در بخش پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت ویژه تجلیل شد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.