صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 22 تير 1399  
اخبار

1398/5/16 چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم عنوان شد: جشنواره رضوی معیار سنجش علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم گفت: جشنواره رضوی معیار سنجش علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، انجمن کتابخانه های عمومی شهر دیلم با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، عبدالامیر قاسمی، فرماندار دیلم و سایر اعضای این انجمن در فرمانداری شهرستان دیلم برگزار شد.

سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این جلسه عنوان کرد: کتابخانه های عمومی بستر بسیار مناسبی برای تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف علمی هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بیان داشت: شهرداری ها و شوراهای اسلامی، علاوه بر توجه به مسائل اجرایی و مبلمان شهری، در حوزه فرهنگ و اخلاق جامعه هم مسئولند و باید بعنوان تکیه گاه از کتابخانه ها حمایت کنند تا این مراکز فرهنگی به رسالت خودشان که توسعه فرهنگی در جامعه است عمل کنند.

سیدعلی هاشمی افزود: اگرکتابخوانی در جامعه توسعه یابد، هنجارها نیز برجسته تر و نمود آن را در رفتار فردی و اجتماعی افراد جامعه می بینیم.

وی خاطر نشان کرد: جشنواره رضوی معیاری است برای سنجش علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی و تجربه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در طول چهار سال رشد قابل توجه هر ساله را نشان می دهد.

عبدالامیر قاسمی، فرماندار دیلم در ادامه عنوان کرد: با توجه به رشد فزاینده علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی در آینده ای نزدیک شاهد افزایش چشمگیر جایگاه کتاب و کتابخوانی در خانواده ها و جامعه خواهیم بود.

وی افزود: فعالیتهای فرهنگی و هنری به کتابخانه های عمومی معطوف می شوند و این مراکز فرهنگی می توانند با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان ها و نهادهای فرهنگی و آموزشی گامهای موثری در توسعه فرهنگ مطالعه بردارند.

رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم اضافه کرد: باید جلسات کتابخوان، نقد و بررسی کتاب و مسابقات کتابخوانی در دستگاه های اجرایی فراگیر شود و برای این کار می توان از کتابداران و کتابخانه های عمومی بعنوان متخصصین این حوزه کمک گرفت.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.