صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 22 تير 1399  
اخبار1398/4/22 شنبه هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در انجمن کتابخانه عمومی شهر عالیشهر: کتابدار می تواند بعنوان الگو در حوزه فرهنگی جامعه نقش آفرینی کند مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش کتابدار در جامعه گفت: کتابدار می تواند بعنوان الگو در حوزه فرهنگی نقش آفرینی کند و در جامعه موثر باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر انجمن کتابخانه عمومی شهدای گمنام عالیشهر با حضور حجت الاسلام سیدغلامرضا هاشمی امام جمعه عالیشهر سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، رحمان زنگنه بخشدار مرکزی بوشهر، مهدی قائدی شهردار عالیشهر و سایر اعضای انجمن در کتابخانه عمومی شهدای گمنام برگزار شد.

سیدعلی هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در ابتدای این جلسه با تبریک ایام پربرکت دهه کرامت، از اهتمام ویژه مسئولین عالیشهر در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تشکر کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش کتابدار در جامعه عنوان کرد: کتابدار می تواند بعنوان الگو در حوزه فرهنگی نقش آفرینی کند و در جامعه موثر باشد.

سیدعلی هاشمی بیان داشت: کتابدران با ایجاد ارتباط با ائمه جمعه، بخشداران، شهرداران، دهیاران و مسئولان منطقه ای می توانند با برخورداری از حمایت ایشان، فعالیتهای فرهنگی تاثیرگذاری را در منطقه خود انجام دهند.

وی به معرفی ماهیانه کتاب از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: طرح «کتابخوان ماه» هر ماه و با معرفی 4 کتاب، منبع مفیدی برای برگزاری نشست های کتابخوان و مسابقات کتابخوانی خواهد بود.

حجت الاسلام سیدغلامرضا هاشمی امام جمعه عالشهر نیز با تقدیر از اقدامات و فعالیتهای ترویجی کتابخانه عمومی شهدای گمنام عالیشهر گفت: با توجه با تأثیر فضای مجازی می توان از این بستر در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

امام جمعه عالیشهر افزود: میتوان از فضای نماز جمعه در توسعه فرهنگی مطالعه بهره مند شویم و کتابدار با حضور در نماز جمعه و ایجاد غرفه کتاب و کتابخوانی می تواند با مردم ارتباط بیشتری برقرار کند.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.