صفحه اصلي
زمان ديجيتال
شنبه 2 آذر 1398  
اخبار

1398/4/18 سه‌شنبه در نشست مشترک کتابخانه های عمومی استان و گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر مطرح شد: پیوند دانشگاه و کتابخانه های عمومی موجب ارتقاء خدمات کتابخانه ای می شود هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در نشست مشترک کتابخانه های عمومی استان و گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: پیوند دانشگاه و کتابخانه های عمومی موجب ارتقاء خدمات کتابخانه ای می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر نشست هم اندیشی اداره کل کتابخانه های عمومی استان و گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

این نشست با حضور سیدعلی هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، دکتر قربانعلی باقری، رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس و سایر کارشناسان، در کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

سیدعلی هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این نشست گفت: پیوند دانشگاه و کتابخانه  های عمومی موجب ارتقاء خدمات کتابخانه ای می شود

سیدعلی هاشمی گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور از طرح های پژوهشی و پایان نامه های مرتبط با کتابخانه های عمومی که توسط اساتید و دانشجویان ارائه می شود در قالب آیین نامه موجود حمایت می کند.

وی خاطر نشان کرد با توجه به افتتاح بزرگترین کتابخانه استان در آینده ای نزدیک، می توان از این بستر در ایجاد زیرساخت کتابخانه دیجیتال استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بیان داشت: یکی از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که اهمیت این موضوع را می توان در بخش پویش مجازی جشنواره کتابخوانی رضوی مشاهده کرد.

وی عنوان کرد: برگزاری جشنواره های کتابخوانی علی الخصوص جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند در ایجاد پیوند بین دانشگاه و کتابدران نقش بسزایی را ایفا کند.

هاشمی گفت: میزان قابل توجهی از مردم فرهنگ دوست استان بوشهر در نهمین جشنوراه کتابخوانی رضوی مشارکت داشته اند که این موفقیت ناشی از تلاش علمی کتابداران در کتابخانه های عمومی و علاقه مردم به فرهنگ رضوی است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر همچنین از موفقیت دو هم استانی در جشنواره ملی قصه گویی خبر داد و گفت: خانم ها خدیجه جولایی و طوبی شیرکانی توانستند مقام های اول و دوم این جشنواره را از آن خود کنند وموجب کسب افتخار برای استان گردند.

گفتنی است نخستین جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی از آذرماه ۹۷ در ۳ محور کلی «موضوع آزاد، دینی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با درون‌مایه آموزشی، تربیتی»، «ادبیات عامه (فولکلور)، شاهنامه» و «قصه گویی با گویش محلی» آغاز شد و رقابت های مقدماتی در ۸ منطقه در سطح کشور برگزار شد که ۵۶ کتابدار به مرحله نهایی راه یافتند و در این مرحله از ۲۷ تا ۳۰ خرداد به میزبانی مازندران در ساری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.