صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار1398/3/12 يكشنبه در انجمن خیرین کتابخانه ساز بوشهر مطرح شد: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز با محوریت ترویج فرهنگ مطالعه از راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است . هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز با محوریت ترویج فرهنگ مطالعه یکی از راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان بوشهر با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اله کرم لیراوی، رییس انجمن خیرین کتابخانه ساز بوشهر و سایر اعضای این انجمن برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این جلسه عنوان کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترویج آن در جامعه اسلامی حائز اهمیت و ارزشمند است و کار در این حوزه مصداق جهاد فرهنگی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز بوشهر مصداق عمل به آیه قرآن است که فرمود: تَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ که در آن با همکاری و همیاری هم شاهد یک تحول ارزشمند در شهرستان بوشهر در حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.

سیدعلی هاشمی با اشاره به بیانه گام دوم انقلاب اسلامی گفت در بیانه مذکور تشکیل کارگروه های فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید بوده که تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز با محوریت ترویج فرهنگ مطالعه یکی از راه کارهای عملی  این بیانیه است.

وی اضافه کرد کتابخانه ها می توانند بستر مناسبی برای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی باشند و همچنین انجمن خیرین کتابخانه ساز می تواند مقدمه مشارکت فرهنگی را فراهم آورد.

وی افزود: در استان بوشهر خلاء بسیاری بزرگی در نبود این انجمن احساس می شد که تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز قابل تحسین است و ان شاءالله تشکیل دهندگان نزد خداوند مأجور خواهند بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اسلام پرچمدار کتابخوانی است، تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز بعنوان حامی و مبلغ فرهنگ کتابخوانی می تواند مصداق بارز آیه إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْکُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ باشد.

هاشمی با اشاره به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: برگزاری این جشنواره در ترویج فرهنگ اهلبیت (ع) بسیار موثر و کارساز است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: از زمانی که برگزاری این جشنواره بعهده نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار گرفته است شاهد مشارکت بیشتری در این رویداد فرهنگی بوده ایم.

وی افزود: اگر در بین دستگاه ها و نهاد های فرهنگی هم افزایی صورت بگیرد و اطلاع رسانی موثری اتفاق بیفتد قطعاً افراد  بیشتری در این جشنواره شرکت خواهند کرد.

الله کرم لیراوی رییس انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان بوشهر نیز در این جلسه  با اشاره به اهمیت کتاب و کتاخوانی در صدر اسلام گفت: جهاد پیامبر اسلام(ص) بر علیه جهل و نادانی صورت گرفت.

وی افزود: مباحثه علمی کمتر از تلاوت قرآن نیست و اگر با ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تغییر نگرش ایجاد کنیم یه انقلاب ایجاد کرده ایم.

الله کرم لیراوی اضافه کرد: ثواب وقف در حوزه کتاب و کتابخوانی کمتر از وقت در امور مذهبی و دینی نیست.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.