صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار
1398/3/5 يكشنبه مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر خبر داد: برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان هاشمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(علیهم‌السلام) در بوشهر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان  بوشهر از برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر خبر داد.

سیدعلی هاشمی گفت:این جشنواره با هدف اشاعه و ترويج فرهنگ منور رضوي، گسترش فرهنگ كتاب‌خواني و مطالعه كتاب‌هاي مرتبط با سيره‌ي پاك ائمه‌ي معصومين عليهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا عليه‌السلام و شناسايي و معرفي كتاب‌هاي فاخر مرتبط با فرهنگ و سيره اهل‌بيت عليهم‌السلام از طريق توليد و انتشار گسترده‌ي اين آثار برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:  12 عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگ‌سال در موضوع‌های امام رضا(علیه‌السلام)، امام جواد(ع)، حضرت معصومه(سلام‌الله علیها)، حضرت احمد بن موسی(علیه‌السلام) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می‌شود.

دبیر استانی جشنواره کتابخوانی رضوی در خصوص برگزاری این جشنواره در سال گذشته از همه دست اندرکاران، برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در جشنواره تشکر کرد و گفت: سال گذشته حدود 12 هزار نفر در جشنواره شرکت کردند.

هاشمی اضافه کرد این جشنواره به دو صورت کتبی و آنلاین برگزار می شود که رده های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال را در برمی گیرد و  علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند برای دسترسی به منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و یا جهت شرکت در بخش آنلاین و  دریافت پرسشنامه و فایل PDF منابع به سایت www.razavi.iranpl.i r   مراجعه نمایند.

وی گفت: از بخشهایی که بصورت ویژه در این جشنواره برگزار خواهد شد بخش پویش مجازی است که علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و  شرکت در این بخش می توانند به کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بیان داشت: شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا 28 خردادماه سال جاری به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشورتحویل دهند.

وی با اشاره به اهدای جوایز ارزنده  نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خاطرنشان کرد: 80 نفر از برگزیدگان بخش انفرادی علاوه بر دریافت لوح سپاس، تندیس نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نیز دریافت می کنند و علاوه بر این، ۸ جایزه ویژه به ۸ برگزیده بخش خانوادگی اهدا می شود و همچنین در بخش شهرستانی به ازای هر کتابخانه 8 نفر و در بخش خانوادگی به 2 خانواده جوایزی اهدا خواهد شد.

گفتنی است، جشنواره کتابخوانی رضوی از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، فعالیت خود را از ششمین دوره برگزاری زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز کرد. در نهمین دوره این جشنواره 12 عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگ‌سال» معرفی شده است.

 در رده سني كودك (4 تا 12 سال ) کتابهای  امام رضا عليه‌السلام  از  زهرا عبدي (9 تا 12 سال)، کبوترها و آهوها از سید احمد میرزاده (4 تا 8 سال)، هشت قصه از امام جواد عليه‌السلام  از حسين فتاحي (9تا 12 سال) ، فاطمه و فاطمه (شباهت‌هاي حضرت معصومه با حضرت زهرا سلام‌الله عليهما ) از محمد مهاجرانی (4 تا 8 سال) ، در رده سني نوجوان (13 تا 17سال)کتب راز آن بوي شگفت؛ داستاني بر اساس زندگي امام رضا عليه‌السلام  از فريبا كلهر، با كبوترهاي گنبد؛ سروده‌هايي درباره امام رضا عليه‌السلام براي نوجوانان از احمد ميرزاده، درختي كه بال در آورد؛ داستان‌هايي از زندگي امام جواد عليه‌السلام  از مجید ملامحمدی و در رده سني جوان و بزرگسال (18 سال به بالا)  کتب امام رضا عليه‌السلام پیشوای هشتم از قنبرعلی تیموری، سیره تقوی؛ ترجمه و توضيح چهل حديث دباره سيره امام جواد عليه‌السلام از جواد محدثي، فصل فيروزه از محبوبه زارع، درّ عصمت؛ مروري بر زندگاني حضرت معصومه سلام‌الله عليها از علي اشرف عبدي  و زندگانی حضرت احمدبن موسی عليه السلام شاه‌چراغ اثر محمدرضا سنگري بعنوان منابع این جشنواره معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: در راستاي افزايش سطح معرفتي عموم مردم با سيره اهل‌بيت عليهم‌السلام هر ساله منابع مرتبط با سيره يكي از ائمه عليهم‌السلام ارائه مي‌گردد كه در نهمين جشنواره كتابخواني رضوي، كتاب‌هاي پيرامون حضرت ابن‌الرضا امام جواد عليه السلام اضافه شده است.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.