صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار


1398/2/31 سه‌شنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی بوشهر : امسال بالغ بر 15 هزار نفر در جشنواره رضوی شرکت می کنند. جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی بوشهر با حضور مدیر کل کتابخانه های استان، بخشدار مرکزی بوشهر، کتابداران و سایر اعضای این انجمن در کتابخانه شهدای گمنام عالیشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، سید علی هاشمی در ابتدا این نشست با آرزوی بهره مندی از برکات ماه مبارک رمضان، از بخشدار مرکزی بوشهر در تشکیل این جلسه تشکر کرد.

سید علی هاشمی در ادامه بیان داشت: امید است  در سایه تدبیر و حمایت مسئولین شهرستانی شاهد توسعه فرهنگ مطالعه باشیم و زمینه ای فراهم کنیم تا مردم عزیز عالیشهر از خدمات بیشتر کتابخانه های عمومی بهرمند شوند.

وی اضافه کرد: موفقیت کتابخانه ها در گروه حمایت، همدلی و همبستگی مسئولین منطقه ای است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: تدابیر و برنامه هایی که در کتابخانه های عمومی صورت می گیرد مبتنی بر دانش و پشتوانه علمی است و  برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از قبیل همین اقدمات به شمار می رود.

وی بیان داشت: در سه سال اخیر آمار مشارکت مردم فرهیخته استان از4 هزار نفر به 12 هزار نفر رسیده است و با توجه به شناختی که از مردم متدین و دوست دار اهلبیت(ع) بوشهر وجود دارد، امسال پیش بینی می شود بالغ بر 15 هزار نفر در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به اهتمام و تلاش کتابداران و همچنین تعاملی که با دستگاه های فرهنگی استان صورت گرفته است، انتظار می رود استقبال قابل توجه ای از جشنواره کتابخوانی رضوی صورت بگیرد.

سیدعلی هاشمی تاکید کرد: صدا و سیما در تبیین و تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی نقش بسزایی ایفا می کند کما اینکه افزایش مشارکت دوره های اخیر حاصل توجه صدا و سیمای مرکز استان به این مقوله فرهنگی بوده است.

مدیرکل کتابخانه های استان خاطرنشان کرد: جشنواره رضوی دارای ابعاد فرهنگی مختلفی است که می توان به توسعه فرهنگ مطالعه، تقویت ایمان، اعتقاد و دلدادگی مردم نسبت به اهلبیت (ع) علی الخصوص امام رضا(ع)، امام جواد(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) اشاره کرد.

وی افزود: از مؤلفه ای ایجاد امنیت، تقویت هنجارها و کاهش ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی، توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و جامعه ای که از این لحاظ پیشرفتهایی را شاهد بوده،  قطعاً به پشتوانه افزایش سرانه مطالعه ی آن جامعه بوده است.

وی بیان داشت: از آثار جشنواره کتابخوانی رضوی در کودکان و نوجوانان، افزایش مهارتهای سخن وری،  در قالب قصه گویی، بواسطه شرکت در بخش پویش مجازی آن است و همچنین افزایش مهارت نویسندگی را نیز می توان از آثار این جشنواره بر شمرد.

وی از فرماندار و بخشدار مرکزی بوشهر در  تأمین و تخصیص اعتبار بالغ بر 500 میلیون ریال جهت بهسازی ساختمان کتابخانه شهید آوینی چغادک تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد با تأمین اینگونه اعتبارات شاهد شاداب سازی و ایجاد فضای پرنشاط در کتابخانه های عمومی باشیم.

در ادامه رحمان زنگنه بخشدار مرکزی بوشهر نیز با تشکر از اقدامات فرهنگی کتابخانه ها، بر پرداخت حق نیم درصد سهم شهرداری ها توسط شهرداران تأکید کرد.

زنگنه اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی بستر بسیار مناسبی برای کاهش آسیب های اجتماعی است.

بخشدار مرکزی بوشهر اعلام آمادگی کرد بسترهای تبلیغات محیطی شهرهای چغادک و عالیشهر را جهت تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی در اختیار کتابخانه ها قرار خواهیم داد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.