صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار
1398/2/28 شنبه در دیدار مدیر کل کتابخانه های استان با برخی نهادهای استان بوشهر: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تبیین شد سید علی هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در دیدار با برخی از نهادهای فرهنگی استان به تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر سید علی هاشمی به منظور تشریح نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با رییس ستاد کانون های مساجد استان، معاون فرهنگی پرورشی اداره کل آموزش و پرورش، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدارها با اشاره به اهمیت شناخت سیره و زندگی اهلبیت(ع) این جشنواره را فرصت مغتنمی برای کسب معرفت از دریای بی پایان اهلبیت(ع) خصوصاً حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) دانست.

سید علی هاشمی در دیدار با علیرضا پولاد رییس ستاد کانون های مساجد استان بوشهر گفت. نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی سه هدف عمده ی کسب معرفت از فرهنگ غنی اهلبیت(ع)، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی کتب ارزشمند پیرامون حضرت امام رضا(ع) را دنبال می کند.

علیرضا پولاد رییس ستاد کانون های مساجد استان بوشهر  با ابراز خشنودی از برگزاری مستمر این جشنواره گفت: با توجه به گستردگی حوزه کانون های مساجد استان بوشهر، حتی در دورافتاده ترین روستاها  نیز می توان از این فرصت در فراگیری و مشارکت حداکثر مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بهره مند شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سایه تدبیر بسیار خوب نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری این جشنواره، توشه ای برای آخرتمان ذخیره کنیم.

پولاد با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درباره مقوله مهم فرهنگ گفت: هیچ فرهنگی ناب تر و متعالی تر از  فرهنگ اهلبیت(ع) نیست.

هاشمی در دیدار با محمود حق دوست رییس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: همه افرادی که به هر نحو در برگزاری این جشنواره کمک می کنند نزد خداوند مأجور هستند.

وی خاطر نشان کرد نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده ی سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و بصورت مکتوب، آنلاین و پویش مجازی از فروردین ماه امسال آغاز و تا 28 خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

محمود حق دوست رییس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان فتحی در این دیدار اعلام آمادگی کرد از تمام پتانسیل های موجود در آموزش و پرورش استان در ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی خصوصا جشنواره رضوی استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ مطالعه از وظایف ذاتی آموزش و پرورش است و  برخود واجب می دانیم در جذب مشارکت مردم، علی الخصوص دانش آموزان جهت شرکت در این رویداد بزرگ علمی- فرهنگی گام برداریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در دیدار با حجت الاسلام اسماعیل پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر عنوان کرد: در سایه منابعی که نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این جشنواره معرفی کرده است، مردم معرفت بیشتری نسبت به سیره اهلبیت (ع) پیدا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مساجد، حسینیه هاو بقاع متبرکه استان می تواند  مرکز ثقل مردم مومن استان در تبیین و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی باشند.

هاشمی افزود: علاقه مندان  می توانند جهت شرکت در این جشنواره به کتابخانه های عمومی استان و یا به سایت razavi.iranpl.ir  مراجعه نمایند.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ضمن تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری این جشنواره بیان داشت: با توجه به ایام ماه مبارک رمضان، محافل قرآنی در مساجد و تکایا می تواند در جذب حداکثر مشارکت مردمی موثر باشد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.