صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار

1398/2/22 يكشنبه به میزبانی کتابخانه عمومی امام خامنه ای شبانکاره؛ نشست کتابخوان خلیج فارس برگزار شد به میزبانی کتابخانه عمومی امام خامنه ای ، شبانکاره ای ها کتاب‌های خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، "نشست کتاب‌خوان"  کتابخانه عمومی امام خامنه ای شبانکاره با محوریت معرفی منابع پیرامون خلیج فارس با حضور اعضای این کتابخانه و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

زارع، مسئول کتابخانه عمومی شبانکاره گفت: دهم اردیبهشت ماه روزی افتخارآمیز در تاریخ ایرانیان است. روزی که یادآور ازخودگذشتگی های ملت سرافراز ایران و فرار اشغال‌گران متجاوز پرتغالی بعد از ۱۱۷ سال تسلط بر سواحل جنوبی کشور می باشد.

زارع افزود: خلیج تا ابد فارس سومین خلیج بزرگ جهان است که به خاطر موقعیت جغرافیایی خود در طول تاریخ همواره نامش بر سر زبان‌ها بوده است و مردم تمام جهان آن را با نام خلیج فارس یا دریای پارس می شناسند که قدیمی ترین اسناد موجود درباره خلیج فارس به کتاب های باقیمانده از یونان باستان بر می گردد.

در این نشست، کتاب‌های « سواحل خلیج فارس » نوشته جان‌گوردون لوریمر، توسط اکرم دهدشتی؛ «خلیج فارس» نوشته محمدمهدی گورابی، توسط حسنعلی ابراهیمی؛ «خلیج فارس» نوشته ناصر تکمیل همایون، توسط مریم بیابانی؛ «دریای پارس و سرزمینهای سواحل متصالح» نوشته دونالد هاولی، توسط شیرین دهقانی، معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.