صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار
1397/12/22 چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان عسلویه مطرح شد: ترویج امر کتابخوانی وظیفه همه دستگاه های فرهنگی است معاون سیاسی فرمانداری عسلویه گفت: وظیفه همه دستگاه های فرهنگی به ویژه انجمن کتابخانه ها است که با ترویج امر کتابخوانی زمینه را برای توسعه جامعه فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان عسلویه به ریاست سیدعلیرضا سجادی، معاون سیاسی فرمانداری و سایر اعضای این انجمن در فرمانداری برگزار شد.

سید علیرضا سجادی معاون سیاسی فرمانداری عسلویه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان عسلویه گفت: بالا بردن سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی  که کمک شهرداری ها به کتابخانه های عمومی و نهاد های فرهنگی در آن نقش بسزایی دارد موجب پاسداری و حراست بهتر از اموال عمومی و شهرداری ها می شود که این مسئله باعث کمک مستقیم به شهرداری ها می گردد لذا به شهرداری و دهیاری ها توصیه می شود علاوه بر وظیفه قانونی خود نیز به انجمن شهرداری های شهرستان کمک کند چرا که ارتقا فرهنگ عمومی توسعه و ارتقا سطح زندگی عموم مردم می شود که خواسته عمومی دولت هاست.

 معاون سیاسی فرماندار عسلویه در ادامه افزود: یکی از متغیرهایی که در توسعه یافتگی در شهر، روستا، شهرستان و کشور موثر است سطح مطالعه و توجه به کتاب و کتابخوانی است و وظیفه همه دستگاه های فرهنگی به ویژه انجمن کتابخانه ها است که با ترویج امر کتابخوانی زمینه را برای توسعه جامعه فراهم کند.

 سید علی رضا سجادی در ادامه افزود: توجه ویژه که توسط برخی شهرداری ها و دهیاری های شهرستان به آموزش و پرورش و کتابخانه شده است حرکتی زیر بنایی و پایه است که در آینده در فرهنگ عمومی شهرستان نمایان خواهد شد.

 قابل ذکر است در ابتدای این نشست احمد شاکرراد، دبیر انجمن کتابخانه های شهرستان عسلویه به ارائه عملکرد سالانه این انجمن پرداخت.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.