صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار


1397/12/19 يكشنبه همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ طرح کتابخانه گردی در کتابخانه ابوسعید سیرافی برگزار شد بمناسبت 17 اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه ابوسعید سیرافی بندر سیراف برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، طرح کتابخانه گردی در استان بوشهر با حضور چهره های مطرح محلی اعم از امام جمعه، طلاب، فرهنگیان، فعالین فرهنگی-اجتماعی، هنرمندان، خبرنگاران، دانش آموزان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

سید علی هاشمی هدف از برگزاری این طرح را افزايش آشنايي عموم مردم و مديران اجرايي و فرهنگي با محيط كتابخانه‌ي عمومي و اطلاع مردم و مسئولين از فعاليت ها و خدمات كتابخانه‌ي عمومي عنوان کرد و افزود: این طرح به منظور توجه دادن عموم مردم به كتابخانه به‌عنوان پايگاه اجتماعي و فرهنگي تأتيرگذار و استفاده از ظرفيت هنرمندان، چهره هاي سرشناس فرهنگي، ورزشي و ... براي  دعوت عموم مردم به كتابخانه اجرا می شود.

وی تصریح کرد: کتابخانه عمومی ابوسعید سیرافی بعنوان تنها کتابخانه تازه تأسیس استان در سال 97 و با عنايت به قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود به عنوان شاخص و میزبان این طرح انتخاب شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: سیراف یک بندر تاریخی است که مردم منطقه باید به تاریخ آن افتخار کرده و عبرت بگیرند.

وی تصریح کرد: کتاب همانند یک نردبان باعث پیشرفت هر فرد است.

حجت الاسلام شیخ صادق عاشوری امام جمعه بندر سیراف با حضور در کتابخانه عمومی ابوسعید سیرافی گفت، طرح کتابخانه گردی بهانه بسیار خوبی برای معرفی کتابخانه به عموم مردم است و جا دارد که از دست اندرکاران این طرح تقدیر شود.

امام جمعه سیراف عنوان کرد: با افتتاح کتابخانه عمومی در شهر سیراف زمینه بسیار مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در این شهر تاریخی ایجاد شده است که شایسته است از این ظرفیت گرانبها استفاده شود.

وی اضافه کرد: کتاب و کتابخوانی می تواند نقش مهم و بسزایی در زندگی و تربیت انشان داشته باشد.

حسین روشن رییس شورای اسلامی شهر سیراف نیز با شرکت در این طرح، پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور را تبریک گفت و انتخاب کتابخانه سیراف به عنوان شاخص کتابخانه گردی در استان بوشهر را به فال نیک گرفت.

وی اضافه کرد: شورای اسلامی و شهرداری سیراف حمایت و توجه به کتابخانه عمومی سیراف را وظیفه خود می داند و تمام امکانات وظرفیتهای موجود را در حمایت از این مرکز فرهنگی بکار می بندد.

روشن افزود: حضور چشم گیر دانش آموزان در این طرح قابل تحسین است و جا دارد که از اولیا و مربیان ایشان در اهتمام به موضوع کتابخوانی تقدیر گردد.

در حاشیه این مراسم برنامه های متنوعی چون نقاشی، قصه گویی، آموزش کاشت گیاه و درختکاری صورت گرفت.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.