صفحه اصلي
زمان ديجيتال
دوشنبه 29 مهر 1398  
اخبار

1397/12/8 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در جلسه انجمن شهرستان دشتی: برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی با بهره گیری از آراء و نظرات اهل خرد، فکر و اندیشه صورت می گیرد سیدعلی هاشمی بیان داشت: تمامی برنامه ها و تصمیماتی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ابلاغ و اجرا می شود با برنامه ریزی منظم و منسجم و با بهره گیری از آراء و نظرات اهل خرد، فکر و اندیشه است و حرکت رو به رشدی دارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی به ریاست عبدالله نادری، فرماندار، سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای این انجمن در فرمانداری دشتی برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در ابتدای این جلسه با تبریک ایام فرخنده میلاد حضرت زهرا(س)، روز زن و مادر و همچنین ولادت امام خمینی (ره)، از فرماندار دشتی و سایر مسئولین منطقه ای در حمایت از کتابخانه های عمومی این شهرستان تقدیر کرد.

سیدعلی هاشمی بیان داشت: تمامی برنامه ها و تصمیماتی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ابلاغ و اجرا می شود با برنامه ریزی منظم و منسجم و با بهره گیری از آراء و نظرات اهل خرد، فکر و اندیشه است و حرکت رو به رشدی دارد.

وی از استاندار بوشهر، معاونین ایشان و فرمانداران شهرستان های استان در حمایت از کتابخانه های عمومی تشکر کرد و اظهار داشت: زمانی یک مجموعه می تواند در اجرای برنامه های خود موفق باشد که همراهی و همکاری مسئولین را در کنار خود داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه های استان گفت: فعالیت های مستمر و موثر کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی با توجه به محدودیت های موجود قابل تحسین است.

وی خاطر نشان کرد: نگاه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در احداث کتابخانه عمومی این است که این مراکز باید سهل الوصول  و در دسترس آسان مردم هر منطقه باشد.

وی تأکید کرد شایسته است در کتابخانه های عمومی این شهرستان بخش دشتی شناسی راه اندازی شود و از آثار نویسندگان و فرهیختگان بومی منطقه نیز استفاده گردد.

عبدالله نادری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی با بیان اینکه کتابخانه ها در زمینه مسائل مختلف فرهنگی ایفای نقش کنند، اظهار داشت: امروز کتابخانه عمومی شهرستان به خوبی در نقاط مختلف شهرها، روستاها و مناطق عشایری فعالیت می کند.

وی افزود: همه باید در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و افزایش سطح آگاهی مردم آنها را به مطالعه تشویق  کنیم.

نادری بیان کرد: جامعه ای که در آن مطالعه صورت نگیرد و کتاب در آن ارزش نداشته باشد پیشرفت نمی کند .

 وی بر ضرورت تسریع در روند احداث کتابخانه شهر بادوله تاکید کرد و گفت: انتظار داریم شهردار و شورای اسلامی شهر بادوله مکان مناسبی برای احداث کتابخانه پیش بینی کند تا شاهد استقبال بیشتر مردم از کتابخانه باشیم.

رییس انجمن کتابخانه های عمومی عنوان داشت: کتابخانه عمومی باید در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی، فعال، زنده و پویا بوده و در برنامه های فرهنگی هر شهر حضور موثر داشته باشد.

وی بیان کرد: در جامعه ای که در آن مطالعه و شناخت رونق داشته باشد قطعاَ آسیب ها و ناهنجاری های کمتری خواهد داشت و ارتباط کتابخانه های عمومی با مدارس می تواند در فرهنگی سازی مسائل اجتماعی در بین دانش آموزان نقش بسزایی داشته باشد.

در حاشیه این جلسه از دستاوردهای دانش آموزان هنرستان شهید حیدری پور خورموج بازدید بعمل آمد

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.