صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 5 خرداد 1398  
اخبار
.3122
1397/12/4 شنبه فرماندار دشتی در آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره قهرمان کتاب : خوشبختانه کتاب خوانی در سطح شهرستان رشد خوبی پیدا کرده است آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره قهرمان کتاب شهرستان دشتی با معرفی نفرات برتر در دبستان شاهد دخترانه زینبیه خورموج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی استان بوشهر، عبدالله نادری فرماندارشهرستان دشتی فرمودند : برگ های کتاب به منزله بال هایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می دهند.

وی اضافه کرد: هیچ کدام از وسائل ارتباطی، ژرفای لازم را در اندیشه و تفکر و حوزه قدرت خلاقیت انسان آن گونه که خواندن و نوشتن پدید می آورد ایجاد نمی کند.

نادری تصریح کرد: ترویج کتاب خوانی وظیفه و رسالت دست اندرکاران فرهنگ و جامعه ما می باشد و به ویژه مسوولین باید به کتاب و کتاب خوانی انس بیشتری داشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه کتاب خوانی در سطح شهرستان رشد خوبی پیدا کرده و مخصوصا آن که کتابخانه عمومی دایره فعالیت خود را از چارچوب کتاب خانه خارج کرده و با ادارات فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش همکاری قابل تحسینی دارد.

وی تصریح کرد: در دومین جشنواره قهرمان کتاب دشتی ٧٠٠ نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی شرکت داشتند که به نسبت دوره گذشته از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است.

وی با تقدیر از حمایت و همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی و کتابخانه های عمومی دشتی در برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: دانش آموزانی که با کتاب انیس هستند در مدرسه عملکرد بهتری دارند و گنجینه لغات آن ها پربارتر است و منظور خود را در نوشتن نیز بهتر بیان می کنند.

سید کوچک هاشمی زاده, نویسنده خورموجی نیز اظهار کرد: وقتی یک کتاب را باز می کنیم از صفحه اول تا آخرین صفحه کتاب و نویسنده با ما حرف می زند و به ما مطلب یاد می دهد.

نویسنده و محقق خورموجی یادآور شد: کسی که بیشتر کتاب می خواند در زندگی نیز کمتر اشتباه می کند و زندگی بهتری خواهد داشت.

اجرای نقالی میترا صیادی، قصه گویی زینب عاشوری و معرفی کتاب و داستان خوانی زهرا بهرامی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

در پایان با آرای هیات داوران نفرات برگزیده دومین جشنواره قهرمان کتاب در هر بخش به شرح زیر معرفی شدند:  

پایه تحصیلی اول دبستان: سونا صافی زاده رتبه اول، زهرا زارعی رتبه دوم، نرجس حاجی پور رتبه سوم و فاطیما سلیمی، زینب عاشوری، یوسف جعفری و آیسا یوسف  نژاد شایسته تقدیر                                                                                       

پایه تحصیلی دوم دبستان: زهرا درگویی رتبه اول، محسن کردی رتبه دوم، سجاد خاوری رتبه سوم و زینب شوقی، مینا حسنی و زهرا میمدی شایسته تقدیر                       

دوره متوسطه اول: ام البنین درگویی رتبه اول، فاطمه نعمتی طلب رتبه دوم و زهرا مظفری رتبه  سوم

دوره متوسطه دوم: راضیه زارعی رتبه اول، زهرا شوقی رتبه دوم و فاطمه زهرا ابراهیمی رتبه سوم

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.