صفحه اصلي
زمان ديجيتال
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398  
اخبار
همزمان با میلاد حضرت زینب (س)

همزمان با میلاد حضرت زینب (س)

همزمان با میلاد حضرت زینب (س)

همزمان با میلاد حضرت زینب (س)

همزمان با میلاد حضرت زینب (س)
1397/10/24 دوشنبه همزمان با میلاد حضرت زینب (س) برگزاری جشن میلاد باسعادت آنحضرت در کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار شد به مناسبت خجسته سالروز میلاد حضرت زینب (س) مراسم جشنی همراه با برنامه های ویژه با حضور اعضاء در کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهرهمزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت بانوی حماسه ساز کربلا، عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری (س)مراسم جشنی  به منظور آشنایی با شخصیت والا و رشادت های آن حضرت همراه با ویژه برنامه های قرائت قرآن، شعر، سرود،  دکلمه، مقاله و مولود خوانی و همچنین جمع خوانی کتاب « عقیله بنی هاشم» نوشته سیده زهره هاشمی، با حضور اعضاء کودک و نوجوان در محل کتابخانه عمومی شهدای سپاه بنه گز برگزار گردید.

عالی پور مسول کتابخانه عمومی شهدای سپاه  با بیان سخنانی از فضایل اخلاقی آن حضرت هدف از اجرای این مراسم را آشنا نمودن اعضا با سیره رفتاری ائمه اطهار و الگو قرار دادن  بانوی صبر و ایثار در زندگی فردی و اجتماعی عنوان نمود.

حضرت زینب (س) در روز پنجم جمادی الاول در مدینه منوره چشم به جهان گشود ، در پنج سالگی مادر خود را از دست داد و از همان طفولیت با مصیبت آشنا گردید. در دوران با برکت خود مشکلات و رنجهای زیادی را متحمل شد از شهادت پدر گرفته تا برادران و فرزندان و حوادث تلخی چون اسارت  او تحمل کرد این سختیها را از او فردی صبور و بردبار ساخته شد.

صبر و پایداری آن بانو در واقعه  عاشورا علی رغم از دست دادن عزیز ترین کسانش موجب شد که بعنوان اسوه صبر جاودان شود.

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.