صفحه اصلي
زمان ديجيتال
شنبه 5 مهر 1399  
اخبار
1399/6/23 يكشنبه
پیام تسلیت دبیرکل نهاد به کارشناس بودجه و منابع درآمدی اداره کل استان بوشهر
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر جناب آقای بنیامین تنگسیری، کارشناس بودجه و منابع درآمدی اداره کل استان بوشهر را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد
1399/6/23 يكشنبه
همزمان با اولین سالروز افتتاح کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهراز دو کتاب نویسنده بوشهری رونمایی شد
همزمان با اولین سالروز بازگشایی بزرگترین کتابخانه عمومی استان بوشهر از دو کتاب دکتر بشیر علوی، نویسنده بوشهری رونمایی شد.
1399/6/18 سه‌شنبه
مهدی توکلیان خبر داد؛برگزاری نخستین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» در آخرین سال قرن
مهدی توکلیان از برگزاری نخستین جشنواره «کتاب‌خوان و رسانه» با هدف اطلاع‌رسانی مناسب از فعالیت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و تقدیر از فعالان رسانه‌ای در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها، در ۶ بخش اصلی، ۲ بخش فرعی و ۱ بخش ویژه توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.
1399/6/18 سه‌شنبه
با حضور نمایندگان ولی فقیه در استان‌های بوشهر و همداننشست معرفتی با محوریت صحیفه سجادیه برگزار شد
نشست معرفتی با محوریت کتاب صحیفه سجادیه با حضور نمایندگان ولی فقیه در استان‌های همدان و بوشهر برگزار شد.
1399/6/17 دوشنبه
با هدف دسترسی عموم مردم، نخبگان و مخاطبان به اخبار و برنامه های کتابخانه های عمومی کشور؛دور جدید ماهنامه کتابخوان به صورت مجازی منتشر شد
نخستین شماره از دوره دوم ماهنامه کتابخوان به همراه آثار و گفتاری از احمد شعبانی، فریبرز خسروی، اسماعیل امینی، حسین اسرافیلی، راضیه تجار، سعید بیابانکی، علیرضا قزوه، محمدعلی مجاهدی، مصطفی محدثی خراسانی، عبدالجبار کاکایی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی، محمدعلی قندهاری نیا و محمد جواد حق‌شناس ویژه مردادماه ۱۳۹۹ منتشر ش
1399/6/1 شنبه
آگهی استخداماداره كل كتابخانه هاي عمومي استان بوشهر دعوت به همكاري مي نمايد
اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان بوشهر براي تكميل نيروي انساني (1 نفر) در رشته شغلي كتابدار براي كتابخانه عمومي غدیر- شهر کنگان از طريق گزينش و مصاحبه، از بين افراد واجد شرايط ذيل، در چارچوب قرارداد ساعتي (موقت) دعوت به همكاري مي نمايد.
1399/5/25 شنبه
با حضور مجازی علیرضا قزوه و شاعران بوشهری:محفل ادبی شعر و آفتاب در بوشهر شروع بکار کرد.
محفل ادبی شعر آفتاب با حضور علیرضا قزوه، رایزین فرهنگی ایران در هندوستان و شاعران بومی استان بوشهر آغاز بکار کرد.
1399/5/22 چهارشنبه
دبیرکل نهاد در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی مطرح کرد؛رفع موانع حقوقی نهاد و تأمین بودجه پایدار انگیزه ما برای تلاش بیشتر است
علیرضا مختارپور در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اظهار داشت: امید است با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم.
1399/5/13 دوشنبه
از سوی دفتر پژوهش و آموزش؛فراخوان طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
1399/5/11 شنبه
با توجه به تعطیلی کتابخانه ها در ایام کرونا صورت گرفت:بازدید مجازی مدیرکل از کتابخانه های دیلم
کتابخانه های عمومی شهرستان دیلم صورت مجازی مورد بازدید مدیرکل کتابخانه های استان قرار گرفت.
1399/5/6 دوشنبه
طی تماس تلفنی با نمایندگان مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی مطرح شددرخواست طرح اصلاح و بازنگری قانون تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی توسط مدیرکل
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در تماس تلفنی با چهار نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح و بازنگری قانون نحوه اداره کتابخانه های عمومی را خواستار شد.
1399/5/4 شنبه
به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛پویش ادبی اقتراح ماسک راه اندازی شد
پویش ادبی اقتراح ماسک به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف ترویج فرهنگ استفاده از ماسک برای حمایت از کادر درمان و کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، راه اندازی شد.
1399/5/4 شنبه
با معرفی ۴ اثر؛منابع طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۹ معرفی شد
کتاب های «ازدواج چگونه؟»، «جستجوگران شمشیر عدالت»، «روی دست آسمان» و «مأموریت در قصر» بسته پیشنهادی طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۹ ویژه علاقه مندان به کتابخوانی است.
1399/5/4 شنبه
با استفاده از ظرفیت فضای مجازی؛«مدرسه تابستانی دانایی» آغاز به کار می کند
دوره دوم برنامه‌های آموزشی غیر حضوری کتابخانه‌های عمومی تهران با عنوان «مدرسه تابستانی دانایی» مرداد و شهریور ۹۹ برگزار می شود.
1399/4/18 چهارشنبه
توسط اداره کتابخانه های عمومی دشتی برگزار شد:تقدیر از برگزیدگان پویش مجازی هرخانه یک کتابخانه
با حضور امام جمعه خورموج و کاکی از برگزیدگان پویش مجازی هرخانه، یک کتابخانه تقدیر شد.
1399/4/8 يكشنبه
در دیدار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد با معاون اول رئیس جمهور مطرح شد؛تکمیل ۵ کتابخانه مرکزی در دوره مدیریت جدید و مشکلات بودجه ای نهاد پس از تبدیل وضعیت
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دیدار وزیر و مدیران ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رئیس جمهور که عصر روز گذشته برگزار شد، ضمن تشریح مشکلات بودجه ای و اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی گفت: تکمیل پروژه ۵ کتابخانه مرکزی از جمله مشهد، یزد و بجنورد که بیش از ۲۰ سال بر زمین مانده بود از جمله اقدامات انجام شده است.
1399/4/8 يكشنبه
طی حکمی از سوی دبیرکل نهاد؛مهدی توکلیان به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد معرفی شد
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور حکمی، مهدی توکلیان را به عنوان مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منصوب کرد.
1399/4/8 يكشنبه
پس از موافقت ستاد ملی کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می‌گیرد؛کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از ابتدای تیرماه میزبان اعضا و کاربرا
در سومین مرحله بازگشایی کتابخانه های عمومی، با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و همچنین شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از ابتدای تیر ماه بازگشایی خواهد شد.
1399/3/20 سه‌شنبه
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی تنگستان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تنگستان در دفتر فرماندار تنگستان برگزار شد.
1399/3/20 سه‌شنبه
پیام تسلیت دبیرکل نهاد به مسئول کتابخانه ولیعصر(عج) شهر کاکی
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر سرکار خانم صدیقه اکبری مسئول کتابخانه ولیعصر(عج) شهر کاکی را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
1399/3/12 دوشنبه
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛تمدید مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان تیرماه
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به استقبال شرکت کنندگان مهلت ثبت نام در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید کرد.
1399/2/31 چهارشنبه
با صدور پیامی صورت گرفت:دعوت استاندار بوشهر از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی
عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر گفت: مردم فرهنگ دوست استان را برای مشارکت در این جشنواره فاخر و بهره مندی از فرصت پیش آمده سفارش می کنم.
1399/2/28 يكشنبه
با گرامیداشت یاد مرحومه سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان؛جلد هشتم از کتاب «هدهد سفید» به صورت الکترونیکی منتشر شد/ دریافت کتاب
هشتمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، با گرامیداشت یاد مرحوم سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان به صورت الکترونیکی منتشر و در دسترس اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.
1399/2/28 يكشنبه
با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود؛مقدمات آماده سازی کتابخانه های عمومی جهت بازگشایی از ۲۹ اردیبهشت ماه
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند.
1399/2/28 يكشنبه
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد تشریح کرد؛ کتابخانه ها فعلا برای اعضا و مردم تعطیل است/ در مرحله اول، کتابداران فضا را برای بازگشایی آماده می کنند
در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه های عمومی سراسر کشور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد توضیحاتی ارائه کرد.
1399/2/20 شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/ ۸۴چراغ کتابخوانی در روستای دوستدار کتاب بنه گز روشن است
مسئول کتابخانه شهدای سپاه روستای بنه گز، گفت: بعد از شیوع کرونا و تعطیلی کتابخانه، شایسته نبود در این شرایط مردم فرهنگ دوست بنه گز تنها بمانند؛ بنابراین به عنوان کتابدار روستا، تصمیم گرفتم، چراغی برای کتابخوانی اهالی روشن کنم.
1399/2/17 چهارشنبه
با هدف توامند سازی کتابداراندوره های مجازی مشاوره کتابدار از ۱۵ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار می شود
ثبت نام در نخستین دوره مجازی مشاوره کتابدار با محوریت «داستان های عامه پسند ایرانی» و «تجربه های خواندن» از ۱۵ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه میسر است.
1399/2/16 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/۴۵خانه ای که اعضای آن همه مردم شهر هستند
کتابدار کتابخانه شهید عباس آذریار بهارستان، گفت: کتابخانه بهارستان بیشتر شبیه به خانه ای است که اعضای آن همه مردم شهر هستند؛ قطعا در چنین شرایطی، تعطیلی کتابخانه مانع از تداوم ارتباط اعضا نخواهد شد.
1399/2/16 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/ ۶۹ما موظف به استفاده از تکنولوژی برای پیشبرد کار و تحقق اهداف مان هستیم
کتابدار کتابخانه عمومی خلیج فارس عسلویه که این روزها در پی ترویج فرهنگ کتابخوانی در فضای مجازی است، گفت: به اعتقاد من ما موظف هستیم از هر آنچه تکنولوژی در اختیارمان گذاشته برای پیشبرد کارمان و تحقق اهداف مان، استفاده کنیم.
1399/2/16 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/ ۷۲جای خالی کتابخانه در زندگی اهالی روستا احساس می شود
کتابدار کتابخانه عمومی امام جواد(ع) روستای چهارروستایی، گفت: این روزها احساس می کنم، کتاب و کتابخانه برای مردم اهمیت بیشتری پیدا کرده و جای خالی کتابخانه در زندگی اهالی روستا حس می شود؛ حالا مردم قدر کتاب را بیشتر می دانند و خود طالب آن هستند.
1399/2/9 سه‌شنبه
با حضور در منطقه پدافند هوایی جنوب کشور؛سربازان برگزیده مسابقه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر شدند
مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه امر به معروف و نهی از منکر در پدافند هوایی منطقه جنوب کشور برگزار شد.
1399/2/9 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/ ۵۸نمی توان وقفه ای برای کار کتابداری متصور شد
مسئول کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر،‌ گفت: آنچه این روزها تجربه می کنیم،‌ نوع دیگری از ارتباط است که به نظرم ارزشمند می آید؛ این تجربه نشان می دهد که اطلاعات، ابزار کار کتابدار است و از آنجا که تولید اطلاعات در هر شرایطی ادامه پیدا می کند، نمی توان وقفه ای برای کار کتابداری متصور شد.
1399/2/9 سه‌شنبه
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیستانجام وظیفه تنها به محیط کتابخانه محدود نیست
مسئول کتابخانه عمومی شهدای گناوه گفت: خدمت رسانی به مردم شهرم و احساس سودمندی، در این شرایط سخت، ارزشمندترین چیزی است که این روزها تجربه می کنم؛ من کتابدار هستم و انجام وظیفه را تنها به محیط کتابخانه محدود نمی دانم.
1399/1/30 شنبه
اینفوگرافیک منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/۲پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی؛ امام رضا علیه‌السلام (تاریخ و سیره)
1399/1/30 شنبه
اینفوگرافیک منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/۱خورشید رهنُمای؛ پژوهشی در زندگانی‌وسیرۀ امام هادی علیه‌السلام
1399/1/30 شنبه
اینفوگرافیکفراخوان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرده است. نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این دوره با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی امکان مشارکت علاقه مندان را در بخش‌های مختلف فراهم کرده است.
1399/1/30 شنبه
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفت؛ادامه فعالیت کتابخانه های عمومی در فضای مجازی تا ۵ اردیبهشت ماه
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور هفته آینده تا ۵ اردیبهشت ماه دایرنخواهد بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
1399/1/17 يكشنبه
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر خبر داد:راه اندازی شبکه مجازی کتابخوانان در پیام رسان های داخلی
با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، شبکه مجازی کتابخوانان بر بستر پیام رسان بله راه اندازی شد.
1399/1/16 شنبه
تسلیت اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر بمناسبت در گذشت کتابدار کتابخانه عمومی مبصری بوشهر
1399/1/16 شنبه
پیام تسلیت دبیرکل نهاد به خانواده سرکار خانم بارزمان و کتابداران استان بوشهر
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت سرکار خانم نصرت بارزمان، کتابدار کتابخانه مرحوم مبصری بوشهر را به خانواده وی و کتابداران استان تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
1399/1/14 پنجشنبه
اطلاعیه شماره ۵/تعطیلی کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۲ فروردین ماه
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای کتابخانه‌های عمومی کشور را تا ۲۲فروردین ماه تعطیل اعلام کرد.
1399/1/14 پنجشنبه
گزارش تصویریتصاویر ارسالی کودک و نوجوانان بوشهری به پویش نقاشی «کرونا را شکست می دهیم»
اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی استان بوشهر، همزمان با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کتابخانه ها در راستای اجرای پویش سراسری «ما کرونا را شکست می دهیم» نقاشی های زیبایی را با موضوع بیماری کرونا ارسال کردند.
1399/1/7 پنجشنبه
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی همزمان با مدارس کشور؛مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر از استمرار فعالیتهای مجازی کتابخانه های عمومی خبر داد
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی استان بوشهر به منظور پیشگیری از بیماری کرونا، کتابخانه های عمومی استان بوشهر فعالیتهای ترویجی خود را بر بستر فضای مجازی انجام می دهند.
1399/1/6 چهارشنبه
به مناسبت سال جدید صادر شدپیام نوروزی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر
هاشمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر طی پیامی فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است 
1398/12/21 چهارشنبه
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛طنین گام‌های دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فضای مجازی
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
1398/12/17 شنبه
با اعلام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهرامسال آیین کتابخانه گردی برگزار نمی شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با تبریک 17 اسفند سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی کتابخانه های عمومی تا پایان سال، آیین کتابخانه گردی نیز برگزار نخواهد شد.
1398/12/11 يكشنبه
طی اطلاعیه ای اعلام شد؛تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور تا ۱۲ اسفندماه
با هدف پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا، عمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعطیلی مدارس و ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی سراسر کشور ۳ روز ابتدایی هفته آینده تعطیل است.
1398/12/5 دوشنبه
با معرفی ۴ اثر؛کتاب های طرح کتاب‌خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ معرفی شد
کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
1398/12/4 يكشنبه
کتابخانه حقایق نگار خورموجی برگزار کرد:کارگاه داستان نویسی با موضوع نقش زن در ادبیات داستانی
کارگاه داستان نویسی با موضوع نقش زن در ادبیات داستانی درکتابخانه حقایق نگار خورموجی برگزار شد.
1398/11/30 چهارشنبه
مدیرکل امور فرهنگی نهاد خبر داد؛مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» تا ۱۰ اسفندماه تمدید شد
هادی آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی نهاد، از تمدید مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» تا تاریخ ۱۰ اسفند سال جاری، به دلیل استقبال صورت گرفته و درخواست‌های مخاطبان، خبر داد.
12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.